Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

V Bostone sa oslavuje, vo Vancouvri výtržnosti

(Autor: SITA/AP)
SITA|16. jún 2011 o 07:15

"Je to zlé," krútil hlavou kapitán Canucks Henrik Sedin a pokračoval: "Mesto aj provincia je príliš hrdá na nás a na tento tím. Teraz je to veľmi zlé."

BOSTON / VANCOUVER. Po skončení stredajšieho rozhodujúceho siedmeho finálového zápasu o hokejový Stanley Cup vo Vancouvri zápasu zavládla v uliciach Bostonu obrovská radosť nielen domácich fanúšikov hokeja.

Ulice zaplavili tisíce nadšených Bostončanov a polícia mala pokyny privrieť oči nad priestupkami, pokiaľ nedôjde k násilným činom. "Je to najlepšie mesto na svete, Boston je najlepším športovým mestom na svete," tešil sa 53-ročný Bob Haye.

Väčšina ľudí sledovala zápas v miestnych baroch a reštauráciách. Takmer dvadsaťtisíc sa ich zišlo priamo v bostonskom stánku Bruins v TD Garden.

Faktom je, že v posledných siedmich rokoch sa v Bostone odohralo niekoľko športových osláv, o ktoré sa postarali basketbalisti Bostonu Celtics, bejzbalisti Bostonu Red Sox a americkí futbalisti New England Patriots.

Výsledkom boli traja mŕtvi a divoký vandalizmus. Fanúšikovia sa tešia na prílet svojich hokejových hrdinov a starosta Thomas Menino už plánuje slávnostnú jazdu hokejistov mestom. Termín ešte neprezradil.

boston.jpg

V Bostone je úplne iná nálada. Foto - SITA/AP

Kanadské mesto smúti po svojom

Zatiaľ čo v Bostone sa oslavovalo, vo Vancouvri sa rozhoreli podpálené autá a smetné koše a rozbité fľaše lietali do veľkoplošných obrazoviek. Frustrácia kanadských fanúšikov bola obrovská.

"Je to zlé," krútil hlavou kapitán miestnych Canucks Henrik Sedin a pokračoval: "Mesto aj provincia je príliš hrdá na nás a na tento tím. Teraz je to veľmi zlé."

Policajti zatkli mnoho ľudí, bližšie počty neboli zverejnené. "je to obrovské sklamanie pre nás všetkých čo sme toho svedkami," skonštatovala policajná dôstojníčka Jana McGuinessová.

Podľa pamätníkov situácia v meste pripomína podobnú beznádej, ktorú bolo vídať v roku 1994 po finálovej prehre Vancouvru v siedmom zápase s New Yorkom Rangers.

Súvisiace články