Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Treťoligový líder vyťažil z chyby Vranova

Sportnet|Publikované 2. okt 2014 o 22:00

Aj po desiatom kole najvyššej regionálnej futbalovej súťaže sú na čele peletónu futbalisti Hanisky.

Aj po desiatom kole najvyššej regionálnej futbalovej súťaže sú na čele peletónu futbalisti Hanisky napriek tomu, že vo Vranove prehrali v riadnom hracom čase dvojgólovým rozdielom. Domáci celok sa z cenného skalpu lídra dlho netešil, lebo po školáckej chybe domáceho realizačného tímu sa o osude duelu rozhodovalo za zeleným stolom.

HANISKA. V samom závere stretnutia sa hostitelia rozhodli pre taktické striedanie a na hraciu plochu na posledných niekoľko desiatok sekúnd poslali šiesteho zahraničného – ukrajinského hráča.

Tí však majú príslušnosť k štátu, ktorý nie je riadnym členom Európskej únie. Hostia poukázali na tento fakt a ich námietku Športovo-technická komisia uznala a duel kontumovala v ich prospech 3:0.

V tábore hostí po oznámení zavládla radosť z tohto Pyrrhovo víťazstva, ktoré ich však opäť posunulo do čela treťoligového peletónu.

S kormidelníkom Hanisky Romanom Bertom sme si sadli po tomto stretnutí na kus reči.

S akými ambíciami ste odchádzali na utorňajší duel do Vranova?

„Vzhľadom na účasť regionálneho výberu na UEFA Region’s cupe amatérskych hráčov v rámci majstrovstiev Európy sme mali nie sedem ale desaťdňovú prípravu na tento duel. Chceli sme sa ukázať v lepšom svetle a podať adekvátny výkon na lídra tabuľky, ale to sa nám, žiaľ, celkom nepodarilo. V prvom dejstve to nebolo z našej strany veľmi ružové, chýbala nám medzihra, strácali sme veľa ľahkých lôpt a Vranov mal optickú prevahu. Po zmene strán sme zvýšili dôraz, ale súper dokázal potrestať naše hrubé chyby a strelil nám dva góly.“

Aj keď ste prehrali, predsa len máte na svojom konte tri plusové body do tabuľky pravdy.

„Súťaž je nesmierne vyrovnaná a niekedy rozhodujú doslova maličkosti. Tak ako v živote, aj vo futbale môžeme hovoriť o chybách a chybičkách. Žiaľ, Vranovčania sa ich dopustili a museli si odpiť z kalicha horkosti. Neviem si to inak vysvetliť, ako menšou sústredenosťou v samom závere, že domáci pri poslednom striedaní poslali na ihrisko šiesteho zahraničného hráča, z krajiny mimo Európskej únie. Naše futbalové normy to neumožňujú... Našu námietku riadiaci zväz akceptoval a zmenil výsledok stretnutia od zeleného stola v náš prospech."

Môže tešiť takého víťazstvo?

„Vyťažili sme z chyby súpera a získali cenné tri body.“

V najbližšom kole už túto nedeľu o 14.30 h sa môžeme tešiť na zápas jesene, keď prvá Haniska privíta dobre hrajúci druhý celok tabuľky – juniorku Tatrana Prešov.

„Nechcel by som hovoriť o zápase jesene, ale skôr by som to pomenoval ako šláger jedenásteho kola. V ňom momentálne nastúpia proti sebe dva najlepšie treťoligové celky. Vo Vranove sme neuhrali tri body na trávniku, ale v domácom prostredí sa ich budeme snažiť potvrdiť. Nebude to pre nás prechádzka ružovou záhradou, všetky mužstvá majú pozmenený týždenný mikrocyklus prípravy, pretože sa ostatné kolo hralo tento utorok. Verím, že v domácom prostredí a pred peknou diváckou kulisou dokážeme našim priaznivcom, že naše postavenie v tabuľke nie je náhodné. V akom zložení nastúpime ešte neviem, niektorí hráči majú svoje boľačky po utorkovom stretnutí, no som presvedčený, že na súpera vybehneme v tom najlepšom zložení."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.