Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Tréner Kozák nehlasoval do ankety o Futbalistu roka

Marek Hamšík vyhral v ankete Futbalista roka 2013 pred Martinom Škrtelom (Autor: TASR)
SITA|23. mar 2015 o 16:33

Ján Kozák nechcel nikoho zo svojich zverencov uprednostniť. " Mal som ich deliť na lepšieho a ešte lepšieho? To asi nie," vysvetlil Kozák.

BRATISLAVA. Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák sa nezapojil ako hlasujúci do ankety Futbalista roka 2014 na Slovensku.

"Vnútorne som nebol presvedčený, komu by som dal svoj hlas. Počas celého roka všetci moji zverenci podávali výborné výkony. Mal som ich deliť na lepšieho a ešte lepšieho? To asi nie. Preto som sa rozhodol, že radšej nebudem hlasovať,“ povedal tréner Ján Kozák. Slovenskí futbalisti pod jeho vedením aktuálne sú na čele C-skupiny kvalifikácie ME 2016, keď v štyroch zápasoch dosiahli plný počet 12 bodov.

Slávnostné vyhlásenie ankety Futbalista roka 2014 na Slovensku sa uskutoční v sobotu 28. marca od 20.00 h v Mestskom divadle v Žiline (aj v priamom prenose RTVS na Dvojke). Za rok 2013 zvíťazil v ankete Marek Hamšík pred Martinom Škrtelom.

V piatok predtým absolvujú slovenskí futbaloví reprezentanti pod Dubňom zápas proti Luxembursku v rámci C-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska a v utorok 31. marca tiež na štadióne MŠK Žilina si v prípravnom súboji zmerajú sily s Českom.

Súvisiace články