Trenčín vyhral v Košiciach 3:2

Ani Žigmund Pálffy nepomohol Skalici k víťazstvu v Liptovskom Mikuláši.
Ani Žigmund Pálffy nepomohol Skalici k víťazstvu v Liptovskom Mikuláši. (Autor: SITA AP)
SITA|24. okt 2008 o 20:26

V 15. hokejovej Slovnat extraligy sa darilo domácim tímom. Martin porazil Kežmarok 4:1, Liptovský Mikuláš Skalicu 4:3, Banská Bystrica Nitru 7:2, Žilina Zvolen 3:2. Vonku zvíťazil len Trenčín, ktorý uspel na lade Košíc 3:2.

BRATISLAVA.

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 15. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009:

Martin nečakane nastúpil s brankárom Lakosilom, ktorý nahradil zdravotne indisponovaného Dzubinu, a v úvode sa viac menej trápil. Domáci sa nedostali do očakávaného tlaku, čo bola voda na kežmarský mlyn. V 13. min sa oprášilo staré známe nedáš-dostaneš. Najskôr Havel neprekonal Klempu a následne z protiútoku zužitkoval svoje sólo od červenej čiary Fedor, ktorý si blafákom vychutnal Lakosila - 0:1. Tento gól, ktorý Martin inkasoval vo svojej presilovke domácich zmrazil do konca prvej tretiny. Do druhej časti však Martinčania nakorčuľovali ako vymenení a zmena skóre bola len otázkou času. Kežmarok mohol živiť svoje smelé ambície len do 28. min, keď Dornič doklepol puk za Klempov chrbát - 1:1. O 32 sekúnd neskôr Džerinš po vyšachovaní súpera strelou do prázdnej bránky poslal svoj tím do vedenia - 2:1. Z tohto tvrdého direktu sa ešte hostia poriadne nestačili spamätať a už ich v 31. min Dornič znovu poslal na kolená - 3:1. Bolo to v početnej výhode Martina. V tretej tretine hostia síce cerili zuby, ale už nedokázali hrýzť, lebo domáci s prehľadom kontrolovali vývoj zápasu. Martin si svoje zaslúžené víťazstvo poistilo vo svojej presilovke v 54. min, keď si Beran položil Klempu na ľad a bez problému skóroval - 4:1. Divákov ešte vzrušila 55. min, z ktorej sa strhla zúrivá bitka medzi Klepáčom a Mašlonkom, potom sa už skóre zápasu nezmenilo.

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Prvá tretina bola navlas podobná tej z Kežmarku. Doma sme začali bez pohybu a v prvej tretine sme vystrelili na bránku súpera len štyrikrát. Až v druhej tretine po našej redukcii hry na tri útoky sme sa dostali do tempa, rozbehli sme sa a otočili výsledok. Napriek tomu v ďalšom stretnutí musíme hrať kvalitnejšie, lebo s každým súperom treba hrať naplno už od začiatku. Lakosil nastúpil po desaťzápasovej pauze a chytal spoľahlivo."

Vladimír Klinga (tréner Kežmarku): "Snažili sme sa nadviazať na náš výkon z domáceho prostredia, čo sa nám podarilo len v prvej tretine. Mrzí ma, že v druhej tretine sme sa akosi zľakli toho, že môžeme uspieť na horúcom martinskom ľade. Domácim sme poskytli veľa priestoru, čo bolo trestuhodné. Góly sme inkasovali po našich individuálnych chybách v obrane. V tretej tretine sme sa snažili skorigovať skóre, dať kontaktný gól. Dostali sme však štvrtý úder, ktorý rozhodol o tom, že náš zámer sa minul účinku."

MHC Martin - SkiPark MHK Kežmarok 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Góly: 28. I. Dornič (Török, M. Beran), 29. Džerinš (Marek Hovorka, Appel), 31. I. Dornič (Török, M. Beran), 53. M. Beran (Török, Babka) - 13. Fedor

Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: Marek Hovorka a Vantroba na 10 min za nešp. správanie, Klepáč na 10+DKZ za nešp. správanie a zhodenie rukavíc - Jelínek 10 min za nešp. správanie, Mašlonka 10+DKZ za nešp. správanie a zhodenie rukavíc, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Stano, 2800 divákov

Martin: Lakosil - Vantroba, Kolba, J. Polák, Babka, Klepáč, I. Ďatelinka, Drgoň, V. Dvořák - L. Havel, M. Macho, L. Říha - Török, M. Beran, I. Dornič - Džerinš, Marek Hovorka, Appel - Škumát, Mahdalík, A. Themár

Kežmarok: Klempa - D. Brejčák, Gurčík, R. Gavalier, M. Žemba, Jelínek, Sadiki, J. Hrubý - Škovira, M. Palovčík, Mašlonka - S. Pavličko, Bednár, Fedor - P. Segľa, Šechný, M. Drotár - Schneider, Havíra

Bystrica rozdrvila Nitru 7:2

V Banskej Bystrici videli diváci dva rýchle góly za šesťdesiattri sekúnd. V 28. sekunde zápasu sa presadili Bystričania, keď Tománkovu prihrávku zužitkoval Pardavý. Nitrania odpovedali už o 34 sekúnd, keď sa Gálik presadil strelou z ľavého kruhu. Domáci sa mohli ujať vedenia po Bulíkovom sólovom nájazde v 5. min, bystrický útočník sa však nepresadil. V 9. min dostal Tománek ideálnu prihrávku od Pardavého, ale puk po jeho teči išiel tesne vedľa žŕdky odkrytej nitrianskej bránky. Diváci videli ďalší gól až v 30. min. Domáci sa presadili v presilovke o dvoch hráčov. Po strele Štolca sa odrazil puk od mantinelu pre Pardavého, ktorý skóroval zblízka pri ľavej žrdi. O necelé dve minúty zvyšoval na 3:1 v presilovke Bulík, keď dostal prihrávku od Pardavého a o necelé dve minúty "barani" využili ďalšiu presilovú hru. Tentoraz Frühauf našiel Tománka, ktorý vyhnal Faltu z nitrianskej bránky, nahradil ho mlady Púš. Tesne pred druhou prestávkou po prihrávke Ižvolta sa z pravého kruhu presadil presnou strelou k žrdi Štolc. V tretej tretine Nitrania zdvihli hlavu, znížili Bednaříkom, no naviac sa nezmohli. Domáci hrozili z brejkov, svoje šance nevyužili Jánoš a M. Dian. V 54. min sa presadil v presilovke po prihrávke Pardavého Frühauf a skóre na konečných 7:2 uzavrel v 59. min Sabol po Jánošovej prihrávke.

Miroslav Chudý (asistent trénera Banskej Bystrice): "My sme sa takmer polovicu zápasu hľadali. Z našej strany to bolo upracované a nervózne. Upokojil nás druhý a tretí gól v presilovke. Po tom treťom sme už kontrolovali priebeh stretnutia a pridali sme aj ďalšie góly. Som relatívne spokojný s hrou nášho mužstva v druhej tretine a samozrejme aj s výsledkom."

Jiří Kučera (tréner Nitry): "Dostali sme rýchly prvý gól, ale vzápätí sme sa po našej okamžitej odpovedi dostali späť do zápasu. V druhej tretine, ktorá rozhodla o osude duelu, boli Banskobystričania šikovní. Dali nám tri góly v presilovkách. My sme síce na začiatku tretej časti hry znížili, vypracovali sme si aj ďalšie šance, ale nepremenili sme ich. Dokonca sme nevyužili ani päťminútovú presilovku a preto sme už nemohli zápas zdramatizovať."

HC´05 Banská Bystrica - HK Ardo Nitra 7:2 (1:1, 4:0, 2:1)

Góly: 1. Pardavý (Tománek, Frühauf), 30. Pardavý (Štolc, Frühauf), 32. Bulík (Pardavý, Rimmel), 34. Tománek (Frühauf, Rimmel), 39. Štolc (M. Ižvolt, Paľov), 54. Frühauf (Pardavý, Bulík), 59. Sabol (Jánoš) - 2. Gálik (Bednařík, H. Ručkay), 42. Bednařík (H. Ručkay,

Vylúčení: 3:8 na 2 min, navyše: J. Mocek (B. Bystrica) 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bundil, Novák, 2700 divákov

B. Bystrica: I. Petrík - Frühauf, Rimmel, V. Vlk, A. Mrena, Brumerčík, Biro, Tomaška, J. Mocek - Tománek, Bulík, Pardavý - Jánoš, Ľ. Sabol, Igor Majeský - M. Dian, Češík, Škvaridlo - Paľov, Štolc, M. Ižvolt

Nitra: Falta (34. Púš) - Hranáč, Poláček, M. Školiak, Halász, M. Výborný, Rais, Zajac - Čaládi, T. Chrenko, Rumpel - Gálik, Bednařík, H. Ručkay - Hronský, Poljaček, Podstavek - Barčák, Čunderlík, Ecker

Žilina vyhrala nad Zvolenom 3:2

Po trinástich dňoch sa žilinskí hokejisti opäť predstavili v domácom prostredí. Začali aktívnejšie, avšak príležitosti Turoňa v druhej a Krajčího v 5. min zostali nevyužité. V 14. min mal ideálnu šancu na skórovanie Jabrocký, na puk však nedosiahol a hostia z protiútoku Kloudom išli do vedenia. V závere tretiny mali Žilinčania dvojnásobnú početnú výhodu, ale tú nevyužili. Druhá tretina bola tiež v znamení domácich. V 22. min to bol opäť Jabrocký, ktorý mohol vyrovnať. Potom sa však v 30. min nepresadil ex-Žilinčan Lelkeš, ktorý netrafil do prázdnej bránky domáceho Přikryla. Zvolenčania nevyužili takmer minútovú presilovku piatich proti trom a trest prišiel v záverečných sekundách, keď sa pred inak dobre chytajúcim Lacom presadil Kokavec - 1:1.

Žilinčania poslednú tretinu začali s náporom. V 44. min sa neujala strela Koložváryho. Boli to však opäť hostia, ktorí zasluhou tretej útočnej formácie išli do vedenia. Žilinčania sa však nevzdávali a v priebehu necelých dvoch minút otočili vývoj stretnutia vo svoj prospech, keď najskôr svoj prvý gól v drese vlkov si pripísal Jabrocký a vzápätí tretí vsietil mladý Hajnik. Snaha Zvolenčanov o vyrovnanie v záverečných minútach už bola neefektívna a tak si domáci pripísali zaslúžené víťazstvo.

Richard Turaz (asistent tréner Žiliny): "Sme radi, že sme zvíťazili proti tabuľkovo silnejšiemu tímu. Podržal nás brankár Přikryl, ktorý nás držal nad vodou a nepustil Zvolen do väčšieho vedenia. Od polovice zápasu sme viac bojovali, hráči hrali so srdcom a po tlaku sa nám podarilo otočiť výsledok zápasu v náš prospech."

Miloš Holáň (tréner Zvolena): "Prehrali sme víťazný zápas vlastnými chybami. V prvej tretine hrali domáci opatrne, my sme dali gól, škoda že sa nám nepodarilo využiť presilovku piatich proti trom. Prvý, ale aj ostatné dva góly, sme dostali po hrubých individuálnych chybách našich hráčov. Prehra je pre nás poučením, musíme sa naučiť nielen vyhrávať , ale aj prehrávať."

MsHK Garmin Žilina - HKm Zvolen 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly: 40. M. Kokavec (Brandis), 52. Jabrocký (R. Krajčí), 53. Hajnik (M. Kokavec) - 14. Klouda (Dlouhý, Hvila), 45. D. Vrbata (Lipiansky, Pavliš)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič - Müllner, Šefčík, 1183 divákov

Žilina: Přikryl - Turoň, Javín, Hriňa, I. Droppa, Kusovský, Škorvánek, Horák - R. Krajčí, Pleva, Jabrocký - Sivák, Koložváry, Važan - Brandis, Škoda, M. Kokavec - Valášek, Hajnik, V. Baláž

Zvolen: J. Laco - J. Malinský, Valach, Dlouhý, Cebák, L. Čierny, Juraško, Kolafa - Markovič, Dubec, T. Tatár - Hvila, Klouda, M. Chovan - Pavliš, Lipiansky, D. Vrbata - Macejka, M. Jurík, Lelkeš

Skalica prehrala v Liptovskom Mikuláši

Hoci diváci tentokrát neplatili vstupné a takto si užívali ústretové gesto vedenia MHk 32 a mikulášskej radnice, nevideli vôbec lacný hokej. V bláznivej prvej tretine sa skóre menilo až šesťkrát. Na začiatku 10. min vyšla Záhorákom ukážková presilovková rošáda a pred Mikúšom už zívala iba prázdna bránka - 0:1. Liptáci však nešli do kolien, stačilo im sotva 20 sekúnd, Lištiak vysunul Richarda Hunu, ktorý z ľavého krídla takmer roztrhol Rybárovu sieť. O chvíľu už boli domáci pevne na koni. Kapitán Halaj sa pohral s obranou bielozelených a našiel uzdraveného Cibuľu - 2:1. Radosť liptovských tribún vygradovalo nepochopiteľné nedorozumenie Skaličanov pri avizovanom vylúčení. Hostia na chvíľu prestali hrať a Lištiakove nahodenie do útočného pásma šokujúco skončilo za bránkovou čiarou. Asistenciu si pripísal gólman MHk 32 Falter. Ako rýchlo a ľahko prišli Mikulášania k dvojgólovému vedeniu, takisto rýchlo sa ho aj zbavili. Za chvíľkovú nekoncentrovanosť v 15. min dvakrát kruto pykali. Prudkou strelou nekompromisne znížil Mikúš, na 3:3 vyrovnal v prečíslení Pálffy. V druhom dejstve boli obe defenzívy predsa len o čosi pozornejšie, dlho sa na ľade nič podstatné nedialo. V polovici duelu strhol opäť vedenie na stranu domácich Pohanka. Povzbudení Liptáci zatlačili hostí, postupne sa v šanciach objavili Halaj, Kuric a bratia Hunovci. Ondrejka, ktorý vystriedal Rybára po treťom góle, však svoje farby držal nad vodou. Hostia sa v záverečnej časti zúfalo snažili vyrovnať. V eufórii hrajúci Liptáci, podporení publikom, im však v samom závere nedovolili ani hru bez brankára. Ovácie spokojných Liptákov trvali po záverečnej siréne ešte štvrťhodinu.

Pavol Paukovček (asistent trénera L. Mikuláša): "Veľmi ľahko sme prišli k vedeniu 3:1, no rovnako rýchlo sme ho aj stratili. Bezhlavo a nedisciplovane sme sa hnali do útoku. Našťastie chlapci sa postupne vrátili k našej poroznej hre. Diváci videli pravý extraligový duel plný krásnych akcií, no aj hrubých chýb a jeden veľmi kuriózny gól. Ďakujem nášmu publiku za úžasnú podporu, pomohlo nám k triumfu nad silným súperom. V takejto atmosfére je radosť hrať."

Slavomír Chlebec (asistent trénera Skalice): "Po dvoch domácich prehrách s Mikulášanmi sme chceli zabodovať na ich ľade. Strata koncentrácie po našom vedúcom góle nás stála veľa, podarilo sa nám síce vyrovnať, no to bolo z našej strany prakticky všetko. Od druhej tretiny to bol viac boj. Súperi začali myslieť na obranu. V záverečnom dejstve nás domáci dostali pod tlak. Niektorých našich jednotlivcov musíme dôrazne upozorniť, že musia oveľa viac odovzdávať v prospech kolektívu. Od viacerých očakávame od začiatku sezóny ďaleko lepšie výkony."

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK 36 Skalica 4:3 (3:3, 1:0, 0:0)

Góly: 10. Richard Huna (P. Lištiak), 11. J. Cibuľa (Halaj, Vaškovič), 14. Vaškovič (Falter), 30. B. Pohanka (M. Varga) - 10. J. Mikúš (Pálffy, M. Ivičič), 16. J. Mikúš (Pašek), 16. Pálffy (R. Hartmann, J. Mikúš)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: R. Hartmann 5+DKZ za pichnutie, R. Školiak (obaja Skalica) 10+DKZ za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - T. Orolin, Snášel, 3000 divákov

L. Mikuláš: Falter - Heš, Petran, D. Rehák, P. Lištiak, Kumstát, M. Varga, M. Grman - Vaškovič, Halaj, J. Cibuľa - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Kovář, B. Pohanka, Tomášek - F. Zúbek, Kuric, Durdiak - Blaščík

Skalica: Rybár (14. Ondrejka) - M. Ivičič, Gründling, Beňa, Jendek, Škadra, Ďurák, Škápik, Gula - Pálffy, J. Mikúš, R. Hartmann - Ľ. Kolník, R. Školiak, Kocák - T. Višňovský, Kutálek, Pašek - Horský, F. Novák, Šátek

V šlágri víťazstvo Trenčína v Košiciach

Líder súťaže mal prvú príležitosť už v úvodnej minúte, Gronovu strelu však Hála bezpečne kryl. Trenčín hral potom dve presilovky, ale nevyťažil z nich nič. V 11. min pálil Kmiť, trenčiansky gólman bol pohotový. Gronov pokus v 12. min minul odkrytú bránku Dukly, krátko nato pochodil rovnako aj Huna. Hostia vyskúšali Lipovského pozornosť v 17. min po strele Parouleka. V závere prvej tretiny osamotený Huna bránku netrafil a gólom sa neskončil ani nájazd Jenčíka. V druhej tretine pozorne brániaci Trenčania už boli nebezpečnejší aj v útoku a Lelenas otestoval Lipovského vyrážačku. Výborný Hála si poradil v 23. min s Kmiťovým nájazdom, potom Šterbák pri presilovke v 26. min mieril z ideálnej pozície nad bránku. Dukla mala blízko ku gólu v 28. min, ale Kóňa minul odkrytú časť domácej bránky. V 32. min sa vojaci predsa len dočkali. Trochta mal za bránkou dostatok priestoru na manévrovanie. Natlačil sa až pred Lipovského a otvoril účet. No a v 34. min Trenčín využil dieru v košickej obrane, Valčák ju potrestal gólovým bekhendom. Tréner Košíc Tomko si potom vzal oddychový čas, ale jeho zverenci už v druhej tretine nič nevymysleli. Oceliari zaradili v tretej tretine vyšší rýchlostný stupeň, pomohol im Miklíkov gól, keď v 45. min košický útočník trafil horný kút trenčianskej bránky. Potom musel Lipovský čeliť Paroulekovmu nájazdu a aj so šťastím vyrazil strelu Salijiho. Košičania vyrovnali v 52. min, keď v presilovke trafil zblízka Kledrowetz. Dobré príležitosti mali potom Húževka, Ščurko a Bartoš, ale gól padol na opačnej strane. V 56. min sa Kóňa dobre zorientoval pred bránkou a dorazil Lelenasovu strelu. Dukla si tak z Košíc odviezla tri body a prerušila osemzápasovú domácu sériu bez prehry oceliarov v Steel aréne.

Anton Tomko (tréner Košíc): "Zápas mal kritéria play off. Príčinu našej prehry vidím v tom, že sme do polovice zápasu nevyužili päť čistých šancí. V prvej tretine sme trikrát netrafili prázdnu bránku. Dukla potom využila dve situácie pred našou bránkou. My sme v tretej tretine spustili hurikán, po pekných góloch sa nám podarilo vyrovnať, ale pri tom tlaku sme inkasovali, skákavý puk sa dostal do našej bránky."

Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): "Zo zostavy nám vypadli viacerí maródi a tak sme do Košíc cestovali s malou dušičkou. Chlapci však bojovali ako draci, podarilo sa nám vyhrať s veľkou dávkou šťastia."

HC Košice - Dukla Trenčín 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Góly: 45. Michel Miklík (P. Bartoš), 52. Kledrowetz (Rudolf Huna, Jenčík) - 32. M. Trochta (Lintner, Čacho), 34. Valčák (T. Radulay), 56. Kóňa(Lelenas, V. Nemec)

Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Gajan, M. Grečko, 8347 divákov

Košice: Lipovský - M. Šterbák, Gajdoš, Kledrowetz, Chmelo, Špelda, J. Tabaček, P. Mocek - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Jenčík, S. Gron, Rudolf Huna - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Ščurko, J. Sýkora, Murajda

Trenčín: Hála - Homer, P. Mikuš, Lintner, Urban, Bobček, Gábriš - Lelenas, Kóňa, V. Nemec - T. Radulay, Valčák, Paroulek - S. Saliji, M. Trochta, Čacho

Domov»Hokej»Slovensko»Trenčín vyhral v Košiciach 3:2