Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Trebišovčania žiadajú od mesta zmeny vo futbale, spísali petíciu

Trebišovčania chcú zmeny. Dočkajú sa ich vďaka petícii, pod ktorú sa podpísali? (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 9. jún 2015 o 00:00

Vyzbierali už sedem stoviek podpisov. Dočkajú sa zmeny?

Spolu s ďalšími hráčmi Emilom Sudimákom mladším a Igorom Dragulom už vyzbieral sedem stoviek podpisov.

TREBIŠOV. Pred pár týždňami sa nám do uší dostala informácia, že niektorí bývalí futbalisti trebišovského Slavoja, ktorí ešte v jesennej časti hájili farby klubu, sa rozhodli spísať petíciu, pretože sa im nepáči súčasné fungovanie a smerovanie trebišovského futbalu. Tomáš Krochta, Emil Sudimák mladší a Igor Dragula žiadajú od vedenia mesta zmeny vo futbale, o čom konkrétne im ide, tak to nám priblížil v rozhovore T. Krochta, občan Trebišova a bývalý hráč Slavoja, ktorému sme položili zopár otázok.

Tomáš, prezraďte, o čo vlastne ide v tejto petícii?

„Petícia má hlavne mobilizovať všetkých tých, ktorí chcú, aby futbalový klub v Trebišove začal fungovať moderne a hlavne s hodnotami prislúchajúcimi súčasnej dobe. A na druhej strane má poslúžiť ako odkaz pre kompetentných ľudí, aby sa chopili zodpovednosti, veď nie nadarmo sme si zvolili svojich zástupcov, teda poslancov mesta v komunálnych voľbách. Sú tam hlavne preto, aby koordinovali veci verejného záujmu, čím futbal nepochybne je. Že je v zodpovednosti poslancov mesta a vedenia mesta riešiť futbal ukazuje aj to, že mesto sa podieľa v priemere 75 percentami na financovaní klubu. Inými slovami - občania mesta Trebišov cez rozpočet mesta platia 75 percent nákladov, ktoré futbalový klub na svoju činnosť má.“

Hovoríte o zodpovednosti mesta, ale nie je futbalový klub Slavoj Trebišov občianskym združením (OZ) s vlastnými členmi, riadiacimi orgánmi a podobne? Nie sú oni primárne zodpovední?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Súvisiace články