Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Šampióna vítali davy už vo Viedni. Až takéto prijatie som nečakal, vraví Tóth

Novému olympijskému víťazovi sa dostalo vrelého prijatia už na letisku vo Viedni. Objatie fanúšika neodmietol. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 24. aug 2016 o 11:51

Historicky prvého slovenského olympijského víťaza v atletike čakalo doma vrúcne prijatie. Mateja Tótha čakali davy fanúšikov už na letisku vo Viedni.

VIEDEŇ/BRATISLAVA.  Prvá zlatá atletická medaila z olympijských hier v ére samostatného Slovenska je z brazílskeho Ria de Janeiro už doma.

Jej víťaza, slovenského reprezentanta v chôdzi Mateja Tótha, príjemne zaskočilo privítanie početnou skupinou priaznivcov či rodinných príslušníkov na letisku v rakúskom Schwechate.

Matej Tóth sa zvítal so rodinou. Jeho slová ešte pred cieľom olympijského preteku smerovali práve jej. (Autor: TASR)

Krátko popoludní mal potom na bratislavskej Magio pláži olympijský šampión absolvovať stretnutie s ďalšími fanúšikmi i médiami.

Prvé kroky zlatého medailistu logicky viedli k jeho rodine, najbližším a k členom športového klubu Dukla Banská Bystrica a funkcionárom.

Na snímke zľava vedúci atletickej výpravy Peter Korčok, Matej Spišiak a Matej Tóth po prílete. (Autor: TASR)

"Našťastie všetko prebehlo bez problémov, už mi totiž bolo naozaj veľmi dlho. Nepočítal som už dni, ale hodiny, keď sa konečne vrátim. Som rád, že som tu," priznal s úsmevom tridsaťtriročný majster sveta z Pekingu 2015.

"Takéto prijatie som nečakal, ani to, že príde rodinka, že tu bude toľko známych z Dukly. To ma príjemne prekvapilo. Už začína ošiaľ. Na jednej strane nám bolo v dedine dlho, ale potom po päťdesiatke som si fyzicky oddýchol tri dni. Teraz ideme do ďalšej fázy 'náročnej prípravy'."

Matej Tóth sa venoval aj novinárom. (Autor: TASR)

Samotného atléta prekvapilo uvítanie na letisku. Nechýbali transparenty, na ktorých bol zachytený historický úspech slovenskej atletiky.

"Ja som to nečakal. Veľmi som sa tešil na objatia, ale nečakal som, že to bude už tu. Väčšinou vždy, keď ideme z pretekov, tak to len tak rýchlo prebehneme a ideme do Bratislavy, kde sa stretávame. Zase sme to o kúsok posunuli. Každým rokom sa úspech stupňuje, rovnako aj prijatia. Neviem čo bude nabudúce," dodal.

Olympijský víťaz mal so svojou medailou príjemné starosti. (Autor: TASR)

 Cestou z Ria ho sprevádzali "príjemné" starosti s jeho medailou: "Bol problém v Riu aj v Ríme. Všade, kde ju uvideli na röntgene, tak sa chceli všetci fotiť."

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.