Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Tóth dosiahol čas, v aký neveril

Sportnet|Publikované 17. aug 2008 o 22:00

Za posledný rok sa v približne rovnakých podmienkach zlepšil chodec Matej Tóth na vrcholnom podujatí o takmer tri minúty, v porovnaní s

majstrovstvami sveta v japonskej Osake si však pohoršil umiestnením o 12 miest. V Pekingu došiel do cieľa olympijských pretekov na 20 km v tridsaťstupňovej horúčave a 45-percentnej vlhkosti vzduchu za 1:23:17 h na 26. priečke.

PEKING. V novinárskej mixzóne sa z neho liali kropaje potu, na trati zo seba vydal maximum. "Išiel som až na dno svojich síl. Keby mi niekto pred pretekmi povedal, že v tomto teple pôjdem za 1:23, asi by som sa mu vysmial. Tento čas som vôbec nečakal a som s ním veľmi spokojný. Pocitovo to boli druhé - tretie najvydarenejšie preteky sezóny. História sa však nebude pýtať na čas, ale na umiestnenie. A to už nebolo až také kvalitné, našlo sa 25 lepších," povedal po pretekoch Matej Tóth.

Mrzia posledné 2 kilometre

"Tie posledné dva kilometre ma trocha mrzia. Na druhej strane, ak by som mal túto trať absolvovať ešte raz od začiatku, asi by som nič neupravoval. Veľmi ťažko by som hľadal čo len sekundu, o ktorú by som sa mohol zlepšiť. Vyšla mi aj príprava, neurobili sme žiadnu chybu, forma bola načasovaná správne. Môžem byť spokojný so všetkým, jedine s umiestnením nie," tvrdil Tóth, ktorého rozhodcovia počas pretekov napomínali za štýl iba raz.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.