Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Tigana chce zostať trénerom Fulhamu

TASR|8. apr 2003 o 14:03

Londýn 8. apríla (TASR) - Francúz Jean Tigana chce zostať trénerom anglického futbalového klubu FC Fulham aj v prípade radikálnych šetriacich opatrení ...

Londýn 8. apríla (TASR) - Francúz Jean Tigana chce zostať trénerom anglického futbalového klubu FC Fulham aj v prípade radikálnych šetriacich opatrení v tíme.

Pred dvoma týždňami oznámil majiteľ klubu Mohamad Al Fayed francúzskemu trénerovi, že na konci sezóny mu nepredĺžia kontrakt.

Tigana po prvý raz otvorene kritizoval klubovú politiku v pondelok po prehre 0:4 s Blackburnom Rovers, čo znamenalo najhoršiu prehru londýnskeho klubu za posledných 16 mesiacov.

"Štyridsaťtrimiliónov libier na nákupy hráčov za posledné tri roky? Niektoré kluby minú na posily 50 miliónov v jednej sezóne. Najdôležitejšou vecou je myslieť na to, kde sme boli pred tromi rokmi a kde sa nachádzame teraz. Vždy sme mali dosť mladých hráčov, ktorí mali 19, 20 alebo 21 rokov. Neviem, či budem mať úspech. Ja o tom nemôžem rozhodnúť, ale chcem tu zostať. Ide najmä o to, aby sme si určili ciele, ktoré chceme dosiahnuť. Chceme súperiť s Manchestrom United či Arsenalom? Ak nie, musíme sa na nové ciele adaptovať," povedal bývalý skvelý francúzsky futbalista.

Najhorúcejším favoritom na Tiganovu stoličku vo Fulhame je taliansky tréner Gianluca Vialli, ktorý bol v pondelok prítomný aj na zápase proti Blackburnu.

Súvisiace články