Teší sa ako malý chlapec. Na Slovensku strieľa góly 57-ročný futbalista

Ivan Mriška|11. okt 2020 o 12:01

Jozef Revák hrával prvú ligu za VSZ Košice a Zemplín Michalovce.

TOPOĽANY, LESNÉ. Brejk, nahrávka od spoluhráča a pohodlné upratanie do siete. Na akcii dedinského tímu by nebolo nič zvláštne, keby na jej konci nebol 57-ročný futbalista.

„Jozef je športovec, nemá problém naháňať sa s mladými chlapcami. Čo nevybehá, nahradí rozumom. Je pevnou súčasťou základnej zostavy, sme na neho hrdí,“ hovorí šéf AFK Topoľany B – Lesné Peter Bobík.

Piaty gól v sezóne

V siedmej lige ObFZ Michalovce je béčko Topolian s osemnástimi bodmi na piatom mieste. Naposledy skóroval 57-ročný Jozef Revák uplynulý víkend v Ložíne, kde jeho tím vyhral 4:1.

„Som spokojný. Bol to už môj piaty gól v tejto sezóne. Z každého sa teším ako malý chlapec. S futbalom som chcel skončiť ako 55-ročný, ale stále ma to baví. Verím, že do šesťdesiatky to potiahnem,“ spokojne povedal Revák.

V súťaži je suverénne najstarším hráčom, v okrese ho pozná azda každý futbalový fanúšik.

„Neubehám už celý zápas, ale snažím sa to nahradiť skúsenosťami. Aj pri poslednom góle som sa neponáhľal, mladí chlapci by možno strieľali z celej sily nad,“ dodal bývalý futbalista VSZ Košice či Zemplín Michalovce.

Revák: Úroveň išla dole

Najlepšie futbalové obdobie strávil v TJ Agrokombinát Budkovce, kde si v osemdesiatych rokoch zahral 1. SNL, teda druhú najvyššiu súťaž v Československu.

„Boli to pekné futbalové časy, chodilo cez dvetisíc divákov, čo bolo na dedinu výnimočné. Derby proti Košiciam mali extra náboj. Od vtedy išla celkovo úroveň futbalu dole. V okrese ani nehovorím, kedysi chodili stovky divákov, teraz ledva hŕstka,“ prirovnal a zamyslel sa:

„Bojím sa, čo bude po tejto korone. Teraz diváci chodiť nemôžu a či sa na štadióny po kríze vrátia je otázne. Možno si nájdu iné záujmy.“

(Autor: archív klubu)

Má rád všetky športy

Zápasy v najnižších súťažiach sa podľa neho hrajú v priateľskej atmosfére, chýba im iskra z minulosti.

„Nie je tam ten náboj. Na jednej strane to je zle, ale na druhej dobre pre mňa, lebo si môžem zahrať aj vo vyššom veku. I keď si na mňa súperi brúsia zuby,“ tvrdí.

Jozef Revák pracuje v obchode, kde nachodí denne 10 kilometrov.

„Pomáha mi to držať sa v kondícii. Mám to namiesto tréningov. V zime, kedy má futbal prestávku, chodím po halových turnajoch. Aj za starých pánov. Je to môj život, baví ma to,“ pousmial sa.

A čo bude futbalový veterán robiť po konci kariéry?

„Venujem sa aquaristike, rád chodím na hokej či hádzanú. Takže bude čo robiť. Mám rád všetky športy, takže ich budem naplno sledovať,“ uzavrel.

Kariéra:

Zemplín Michalovce, VSK Košice, OFK Hatalov, TJ Agrokombinát Budkovce, TJ POKROK Krásnovce, TJ Družstevník Petrovce, AFK Topoľany B – Lesné

(Autor: archív hráča)
(Autor: archív klubu)

Boli ste svedkami zaujímavého futbalového momentu, videli ste parádny gól, akciu, alebo inú nezvyčajnú situáciu v zápase? Dajte nám o tom vedieť na futbalnet@sportnet.sk

Aj vy tvoríte obsah futbalnetu! Ďakujeme!

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbalnet»Teší sa ako malý chlapec. Na Slovensku strieľa góly 57-ročný futbalista