Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Tenisti budú hrať proti Ukrajine na antuke v NTC

Lukáš Lacko (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 8. aug 2011 o 19:03

Slovenskí tenisti odohrajú zápas Davisovho pohára proti Ukrajine pod otvorenou strechou.

BRATISLAVA. Slovenskí tenisti odohrajú zápas 2. kola play off o účasť v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára proti Ukrajine (16.-18. septembra) na antuke pod otvorenou strechou bratislavskej Sibamac arény. Pôvodne sa stretnutie malo odohrať na otvorených dvorcoch Národného tenisového centra, no pre zaistenie televízneho prenosu sa podujatie sťahuje do haly.

"V zásade sa nič nemení, pri otvorenej streche budú podmienky podobné. Rozhodli sme sa tak, pretože zo strany Rozhlasu a televízie Slovenska, ktorá takto bude vedieť zabezpečiť prenos zo zápasov. Trochu sa nám zvýšia organizačné náklady, pretože potrebujeme postaviť dvorce v hale NTC," informoval TASR o zmene generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška.

Slováci začiatkom marca prehrali v dueli 1. kola 1. skupiny euro-africkej zóny na antuke v portugalskom stredisku Cruz Quebrada 1:4 a po tretí raz za sebou ich čakajú záchranárske práce. Vlani Mečířovi zverenci zvíťazili v 2. kole play off v Minsku nad domácim Bieloruskom 4:1, v roku 2009 deklasovali v NTC Macedónsko 5:0.

Súvisiace články