Tenis:Agassi sa v Ríme prekvapujúco skončil v 1. kole

TASR|5. máj 2003 o 18:50

Rím 5. mája (TASR) - O prvé veľké prekvapenie na tenisovom turnaji ATP Masters Series v Ríme s dotáciou 2,45 milióna dolárov sa hneď v úvodnom kole ...

Rím 5. mája (TASR) - O prvé veľké prekvapenie na tenisovom turnaji ATP Masters Series v Ríme s dotáciou 2,45 milióna dolárov sa hneď v úvodnom kole postarala svetová i turnajová jednotka Američan Andre Agassi, ktorý v troch setoch 6:0, 6:7(4), 4:6 podľahol španielskemu antukárovi Davidovi Ferrerovi.

V prvom sete na dvorci jasne dominoval 33-ročný obhajca minuloročného prvenstva na Foro Italico, ale v druhom dejstve sa o 12 rokov Španiel nedal len tak ľahko odbiť a po ťažkom boji a vďaka nádhernému lobu získal druhý set v skrátenej hre.

V desiatej hre rozhodujúceho setu sa 60. hráč sveta nezľakol šance a pri svojom vlastnom podaní dokázal doviesť zápas do prekvapujúceho konca a získal tak zatiaľ svoje najcennejšie víťazstvo v kariére.