Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Tenis: Zlato vo štvorhre žien získal čínsky pár

TASR|22. aug 2004 o 18:50

Atény 22. augusta (TASR) - Olympijskými víťazkami v tenisovej štvorhre žien sa v nedeľu stali čínske reprezentantky Li Tin, Sun Tian, Tian, ôsme nasadené, ...

Atény 22. augusta (TASR) - Olympijskými víťazkami v tenisovej štvorhre žien sa v nedeľu stali čínske reprezentantky Li Tin, Sun Tian, Tian, ôsme nasadené, ktoré za 89 minút zvíťazili vo finále nad skúseným španielskym párom, druhým nasadeným Conchita Martinezová, Virginia Ruanová-Pascualová v dvoch setoch 6:3, 6:3 a pre najľudnatejšiu krajinu sveta tak vybojovali vôbec prvú medailu v histórii.

Čínske tenistky od prvého kola dokazovali správne načasovanie formy, keď vyradili obhajkyne titulu zo Sydney Američanky Venus Williamsovú a Chandu Rubinovú v troch setoch. Ich finálové súperky spolu v kariére odohrali pred Aténami iba jeden turnaj, čo sa na dvorci často negatívne odzrkadlilo v absencii ich vzájomnej súhry. Martinezová má po OH 2004 na svojom konte tri olympijské kovy, pričom ani jeden z nich nie je zlato. Na OH 1992 spolu s Arantxou Vicariovou-Sanchezovou získali v debli striebro a na OH 1996 bronz.

Nedeľňajšie finále nenadchlo divákov, ktorí videli celkom deväť brejkov, šesť v podaní neskorších víťaziek.

štvorhra - ženy - finále:

reprezentantky Li Tin, Sun Tian, Tian (8-Čína) - Conchita Martinezová, Virginia Ruanová-Pascualová (2-Šp.) 6:3, 6:3.

Súvisiace články