Viktória Hrunčáková - Nadia Podoroská: ONLINE prenos z Pohára Billie Jean Kingovej 2023. (Autor: TASR)
Sportnet|10. nov 2023 o 16:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z druhej dvojhry kvalifikačného stretnutia Pohára Billie Jean Kingovej: Slovensko - Argentína.

BRATISLAVA. Viktória Hrunčáková a Nadia Podoroská dnes odohrali druhú dvojhru zápasu Slovensko - Argentína v rámci Pohára Billie Jean Kingovej.

Hrunčáková bola po žrebe rada, že nastúpi na dvorec ako druhá.

"Vždy som radšej, keď hrám ako druhá. S Podoroskou som sa vo vzájomnom zápase ešte nestretla, no budem sa snažiť presadiť mojimi zbraňami. Je super, že hráme doma," povedala Hrunčáková na tlačovej konferencii.

Sledovali ste tenis s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Viktória Hrunčáková - Nadia Podoroská dnes (Pohár Billie Jean Kingovej 2023, 2. zápas, LIVE)

Podoroská
Viktória Hrunčáková prehrala prvý set, aj keď vstúpila do zápasu brejkom, tak následne sa na kurte trápila až do začiatku druhého setu, v ktorom to s ňou vyzeralo veľmi biedne po tom, čo na jeho úvod stratila hru na podaní čistou hrou. Následne však predviedla nečakaný skvelý obrat, keď získala štyri hry za sebou a doviedla druhý set už do víťazného konca. V treťom sete Hrunčáková najprv prežila za stavu 2:3 dva brejkbaly na podaní, následne však získala brejk čistou hrou a podaril sa jej zápas zakončiť ziskom štyroch hier za sebou. Hrunčáková tak po úžasnom obrate vybojovala mimoriadne cenný vyrovnávajúci bod a súboj medzi Slovenskom a Argentínou je po dvoch piatkových dvojhrách vyrovnaný 1:1. Všetko je tak pred sobotou otvorené a určite nás zajtra čakajú najmenej dva dramatické zápasy, pričom stále je možné, že sa o víťazovi rozhodne až v záverečnej štvorhre. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám ešte príjemný zvyšok piatkového večera!
Koniec zápasu
6:3
Nadia Podoroská vyhodila hneď druhý úder z forhendu po podaní a Viktória Hrunčáková tak po fantastickom obrate vyhrala nad argentínskou jednotkou po setoch 3:6, 6:3 a 6:3, čím vybojovala pre Slovensko vyrovnávajúci bod a skóre je po úvodnom dni 1:1!
40-30
importantHrunčáková si však prišla po víťazný forhend po čiare, ktorý jej priniesol prvý mečbal!
30-30
Podoroská si pomáha priamym bodom.
30-15
Následne Hrunčáková pridala víťazný forhendový return a približuje sa k mečbalom.
15-15
Hrunčáková reaguje fantastickým krížnym forhendovým obhodením.
0-15
Podoroská začína hru na udržanie v zápase priamym bodom.
5:3
Hrunčáková dokonala obrat v geme pri potvrdení brejku priamym bodom a vedie 5:3 v rozhodujúcom sete, takže Podoroská ide podávať na udržanie v zápase.
40-30
Hrunčáková zareagovala na Podoroskej prechod k sieti skvelým lobom, a potom už trafila víťazný bekhend po čiare.
30-30
Hrunčákovej vyšlo riskantné druhé podanie, z ktorého prišiel ďalší priamy bod.
15-30
V kritickej situácii prichádza priamy bod pre Hrunčákovú.
0-30
Potom aj zle načasovaný forhendový úder Hrunčákovej, ktorý bol dlhý.
0-15
Nevydarený bekhend Hrunčákovej, ktorá to nebude mať jednoduché pri potvrdení brejku.
4:3
Koniec prestávky, podávať bude Viktória Hrunčáková.
4:3
Nasleduje prestávka a výmena strán.
4:3
importantPodoroská už pod tlakom trafila forhend do siete, takže Hrunčáková získala osem bodov za sebou a vedie 4:3 s brejkom v rozhodujúcom sete!
40-0
importantHrunčákovej tam padá úplne všetko, pridala aj víťazný forhend po čiare a má tri brejkbaly!
30-0
Navyše skvelý víťazný bekhend po čiare v podaní Hrunčákovej, ktorá naňho len tak dosiahla.
15-0
Hrunčáková navyše pritlačila z bekhendovej strany a vynútila si chybu Podoroskej.
3:3
Hrunčáková dokonala obrat priamym bodom, odvrátila dva brejkbaly a vyrovnala na 3:3 v rozhodujúcom sete.
A-40
Dlhá výmena skončila forhendovou chybou Podoroskej a Hrunčáková má výhodu.
40-40
Opäť hneď víťazným druhým úderom z forhendu Hrunčáková odvrátila aj druhú príležitosť.
30-40
Hrunčáková zariskovala forhendom po podaní, ale padol do rohu a prvú príležitosť odvrátila.
15-40
importantPríliš pasívna hra Hrunčákovej, ktorá skončila nakoniec bekhendom do siete a Podoroská má dva brejkbaly!
15-30
Opäť to bola vyrovnaná výmena od základnej čiary, ale Podoroská teraz trafila víťazný forhend k ľavej čiare.
15-15
Podoroská pomáha vo výmene od základnej čiare dlhým bekhendom.
0-15
Hrunčáková musela prejsť k sieti po krátkom returne Podoroskej, ale forhend pokazila.
2:3
2:3
2:3
Aj sa tak deje po druhom priamom bode za sebou a Podoroská po ďalšej čistej hre vedie 3:2 v rozhodujúcom sete.
0-40
Podoroská má šancu na ďalšiu čistú hru po priamom bode.
0-30
Opäť hneď druhý forhend Hrunčákovej neprešiel cez sieť.
0-15
Zatiaľ sa Hrunčáková stále hľadá na returne v treťom sete, keďže si pripísala len nevynútenú chybu z forhendu.
2:2
Žiadne ďalšie problémy už Hrunčáková nedopustila, pretože trafila víťazný forhend a vyrovnala na 2:2 v rozhodujúcom sete.
40-30
Hrunčáková trafila piate eso v zápase v pravej chvíli a má gembal.
30-30
Ale v ďalšej výmene už Podoroská trafila nádherný víťazný forhend k základnej čiare.
30-15
Podoroská bola v otvorenej výmene od základnej čiary, ale bekhend poslala do siete.
15-15
Hrunčáková si pomáha priamym bodom.
0-15
Hrunčákovej dobiehaný forhend letel za základnú čiaru.
1:2
1:2
1:2
Hrunčákovej pokus o dropshot zastavila páska, takže Podoroská tiež odpovedá čistou hrou a vedie 2:1 v rozhodujúcom sete.
0-40
Podoroská trafila aj víťazný bekhend po čiare a tiež útočí na čistú hru.
0-30
Ľahké forhendové zakončenie na sieti pre Podoroskú po kvalitnom podaní.
0-15
Priamy bod pre Podoroskú.
1:1
Hrunčáková si forhendovým útokom vynútila chybu Podoroskej a vyrovnala na 1:1 v rozhodujúcom sete.
40-0
Forhendová nevynútená chyba Podoroskej znamená šancu na čistú hru pre Hrunčákovú.
30-0
V dlhšej výmene bola aktívnejšou hráčkou Podoroská, ale napokon jej bekhend bol dlhý.
15-0
Hrunčáková otvorila prvú hru na podaní v rozhodujúcom sete viťazným forhende presne do rohu.
0:1
Ani forhendový return Hrunčákovej neprešiel na druhú stranu a Podoroská vedie 1:0 v rozhodujúcom sete.
15-40
Po priamom bode má Podoroská dva gembaly.
15-30
Teraz už Podoroská z forhendu nezaváhala a trafila víťazný krížny úder.
15-15
Podoroská ju napravila priamym bodom.
15-0
Tretí set otvára Podoroská na podaní jednoduchou forhendovou chybou.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Nadia Podoroská.
0:0
6:3
importantTúto príležitosť už Hrunčáková využila a druhý set vyhrala 6:3, keď jej pomohla Podoroská dlhým forhendom, a preto sa o víťazke druhej dvojhry rozhodne až v treťom sete!
A-40
importantDôležitý priamy bod znamená druhý setbal!
40-40
Hrunčáková ho však rýchlo zahodila nevydareným forhendom.
40-30
importantHrunčáková zvládla forhendový útok a posledný úder bol víťazný do protipohybu, ktorý jej priniesol setbal!
30-30
Ale nebude to pre Hrunčákovú jednoduché, pretože Podoroská našla cestu za víťazným forhendom vo výmene od základnej čiary.
30-15
Priamy bod približuje Hrunčákovú k setbalom.
15-15
Hrunčáková túto výmenu nedokázala rozhodnúť dvomi smečmi na sieti, ale napriek tomu nakoniec trafila víťazný krížny bekhend.
0-15
Zatiaľ najdôležitejší gem v zápase začína Hrunčáková nepresným forhendom z druhého úderu po podaní.
5:3
Vzápätí ďalší rýchly priamy bod pre Podoroskú, ktorá sa ešte udržala v druhom sete a znižuje na 3:5.
40-A
Lenže Podoroská má výhodu po priamom bode.
40-40
Hrunčáková môže zabojovať o setbal po víťaznom forhendovom returne.
30-40
Podoroská však má gembal po víťaznom forhende k základnej čiare.
30-30
Hrunčáková sa udržala vo výmene a zareagovala na nevydarené skrátenie Podoroskej, ktoré potrestala víťazným forhendom.
15-30
Podoroská zaznamenala druhú dvojchybu v zápase.
0-30
Hrunčákovej bekhendový return nevyšiel.
0-15
Podoroská podáva už na udržanie v druhom sete a úspešným forhendovým útokom si vynútila bekhendovú chybu Hrunčákovej.
5:2
5:2
5:2
Z forhendovej strany však Hrunčáková nepripustila ďalšie zaváhanie, a tak vedie 5:2 v druhom sete.
40-30
Nepresný forhend Hrunčákovej predlžuje tento gem.
40-15
Hrunčákovej vyšiel úmysel pritiahnuť si Podorskú k sieti skrátením a následne ju obhodila bekhendom.
30-15
Ale Hrunčáková stále musí byť koncentrovaná, keďže prišla jej forhendová chyba.
30-0
Bekhendový return Podoroskej skončil v sieti.
15-0
Priamy bod pre Hrunčákovú.
4:2
Priamym bodom Podoroská dokončila obrat v tomto geme, v ktorom odvrátila dva brejkbaly a znížila na 2:4 v druhom sete.
40-A
Podoroská má výhodu po víťaznom forhende.
40-40
Teraz mala Hrunčáková výmenu dobre rozohranú, ale posledný forhend bol dlhý a zahodila aj druhú možnosť.
40-30
Nevydarený forhendový return Hrunčákovej, ktorý ju však za tohto stavu príliš mrzieť nemusí.
40-15
importantHrunčáková sa dostala do tlaku hneď od returnu a prinútila Podoroskú k chybe z čopovaného bekhendu, takže má dva brejkbaly!
30-15
Až teraz sa to argentísnkej tenistke podarilo vďaka priamemu bodu.
30-0
Ďalší nevydarený bekhend Podoroskej, ktorá stále čaká na prvý získaný bod na podaní v druhom sete.
15-0
Podoroskej trápenie na podaní v druhom sete pokračuje, keďže trafila bekhend do siete.
4:1
4:1
Napokon Hrunčáková trafila bekhend k základnej čiare, ktorý už Podoroská nevrátila a slovenská dvojka vedie 4:1 v druhom sete.
40-30
Hrunčáková trafila eso von z kurtu a má gembal.
30-30
Priamy bod z druhého podania pre Hrunčákovú.
15-30
Po dobrom podaní však prišiel forhendový klinec Hrunčákovej.
0-30
Ani ďalšia výmena neskončila úspešne pre Hrunčákovú, keďže čopovaný bekhend zastavila sieť.
0-15
Hrunčáková sa musí sústrediť na potvrdenie brejku, ale začína nezvládnutým forhendom.
3:1
importantPodoroská bola zatlačená a forhend poslala do siete, takže Hrunčáková vedie už 3:1 v druhom sete!
40-0
importantDokonca aj víťazný čopovaný bekhend Hrunčákovej z ťažkej pozície, po ktorom má ďalšie tri brejkbaly!
30-0
Následne Hrunčákovej vyšiel forhendový útok, keď trafila presne na ľavú čiaru.
15-0
Hrunčáková trafila víťazný bekhendový return po čiare.
2:1
2:1
2:1
Hrunčáková už doviedla gem do víťazného konca víťazným krížnym forhendom a vedie 2:1 v druhom sete.
40-30
Hra ešte pokračuje, pretože Hrunčáková pokazila bekhend.
40-15
Napriek tomu má Hrunčáková dva gembaly, keď zvládla bekhendovú výmenu.
30-15
Až po druhej dvojchybe v zápase sa zastavila séria víťazných bodov pre Hrunčákovú.
30-0
Podoroskej bekhend skončil za základnou čiarou.
15-0
1:1
importantHrunčáková dokončila perfektný gem víťazným krížnym bekhendovým returnom a vyrovnala na 1:1 v druhom sete!
40-0
importantĎalší vydarený return Hrunčákovej, po ktorom trafila víťazný bekhend a má tiež tri brejkbaly!
30-0
Hrunčákovej sa vydaril útok z bekhendovej strany a prišla vynútená chyba Podoroskej.
15-0
Hrunčáková sa potrebuje chytiť a môže jej pomôcť nevynútená chyba z bekhendu Podoroskej.
0:1
importantPodoroská sa vezie na víťaznej vlne, dlhšiu výmenu zakončila víťazným bekhendom po čiare a do druhého setu vstupuje brejkom, ktorý získala čistou hrou!
0-40
importantTakisto si Hrunčáková neporadila s odskokom pri forhendovom údere, ktorý pokazila a Podoroská má tri brejkbaly!
0-30
Navyše Hrunčáková trafila hneď druhý úder z bekhendu do siete.
0-15
Podoroská vstupuje aj do druhého setu veľmi sebavedomo a vyšlo jej ďalšie skrátenie.
0:0
0:0
3:6
importantPodoroská využila hneď prvú možnosť víťazným forhendom po čiare a prvý set vyhrala 6:3 napriek horšiemu vstupu do zápasu!
0-40
importantPriamy bod znamená tri setbaly pre Podoroskú!
0-30
Podoroská zareagovala na vynikajúci bekhendový return Hrunčákovej exkluzívnym víťazným krížnym forhendom.
0-15
Pokus o čopovaný bekhend Hrunčákovej neprešiel cez sieť.
3:5
importantLenže bekhend po čiare Hrunčákovej už nebol presný a Podoroská bude podávať na víťazstvo v prvom sete za stavu 5:3!
30-40
Hrunčáková odvrátila aj druhú možnosť esom na stred.
15-40
Teraz už Hrunčáková z forhendu nemohla zaváhať po kvalitnom podaní.
0-40
importantHrunčáková už pod tlakom zariskovala hneď z druhého úderu, ale forhend pokazila a Podoroská má tri brejkbaly!
0-30
Následne Podoroská výborne využila na zmenu rytmusu vo výmene úspešný dropshot.
0-15
Hrunčáková si pripisuje prvú dvojchybu v zápase.
3:4
3:4
3:4
Hrunčáková sa vydala nepripravená na sieť a Podoroská ju nachytala lobom, takže vedie 4:3 v prvom sete.
15-40
15-30
Ale Podoroská tiež vie zaútočiť a na sieti už mala ľahký bekhendový volej.
15-15
Hrunčáková sa snaží hrať aktívne od základnej čiary a vynútila si bekhendovú chybu Podoroskej.
0-15
Podoroská po dobrom podaní zakončila víťazným krížnym forhendom.
3:3
Na záver priamy bod a Hrunčáková vyrovnala na 3:3 v prvom sete.
40-15
Postupný útok Hrunčákovej, ktorá si prišla po ďalší víťazný forhend.
30-15
Podoroskej bekhend skončil v sieti.
15-15
0-15
Hrunčáková sa snaží stále hrať na riziko, ale tentokrát prišla jej chyba z forhendu.
2:3
2:3
2:3
Podoroská si vytvorila pozíciu na víťazný krížny forhend a po čistej hre vedie 3:2 v prvom sete.
0-40
Ďalší priamy bod a Podoroská má šancu na čistú hru.
0-30
Hrunčáková už stratila stabilitu pri dobiehanom forhendovom údere, ktorý nenamierila do kurtu.
0-15
Podoroská si pomohla priamym bodom.
2:2
Konečne to Hrunčákovej padlo do kurtu aj z bekhendu po čiare a je vyrovnané 2:2 v prvom sete.
A-40
Výhoda pre Hrunčákovú, pretože Podoroská nezvládla forhend.
40-40
Podoroskej krížny bekhendový return prinútil Hrunčákovú k chybe.
40-30
30-30
Podoroská zaútočila do bekhendovej strany Hrunčákovej a na sieti zahrala úspešný bekhendový volej.
30-15
Hrunčáková výmenu zakončila hneď druhým forhendom po podaní.
15-15
V bekhendovej výmene mala navrch podľa očakávania Podoroská, ktorá si počkala na chybu Hrunčákovej.
15-0
Víťazný dobiehaný forhend pre Hrunčákovú.
1:2
1:2
1:2
Hrunčáková prestrelila forhend a Podoroská vedie 2:1 v prvom sete.
30-40
Podoroská má gembal po priamom bode.
30-30
Hrunčáková naďalej hýri aktivitou z forhendovej strany a vynútila si chybu Podoroskej.
15-30
15-15
Podoroská zatlačila Hrunčákovú, ktorej pokus o forhendové obhodenie zastavila sieť.
15-0
Ale ani tento gem nezačína lepšie pre hráčku na podaní, keďže Podoroskej bekhend bol dlhý.
1:1
importantHrunčáková nevyužila kvalitné podanie, pretože forhend z dobrej pozície poslala do siete a Podoroská si berie ihneď stratené podanie späť!
15-40
importantTeraz to bolo tesné, ale napokon bekhend Hrunčákovej skončil za základnou čiarou a Podoroská má tiež dva brejkbaly!
15-30
Z bekhendovej strany však opäť prišla neynútená chyba Hrunčákovej.
15-15
Hrunčáková si trúfla na eso z druhého podania.
0-15
Bekhend Hrunčákovej letel do siete.
1:0
importantNásledne Hrunčáková trafila víťazný forhendový return k základnej čiare a otvára zápas brejkom!
40-30
importantHrunčáková má prvý brejkbal po dvojchybe Podoroskej!
30-30
Podoroskej pomohla pri dropshote aj páska, vďaka ktorej loptička prešla na druhú stranu.
30-15
Naďalej to Hrunčáková skúša z forhendovej strany, tentokrát bola úspešná a pripisuje si prvý víťazný úder.
15-15
V ďalšej výmene však Hrunčáková trafila forhend len do siete.
15-0
Hrunčáková otvorila zápas delovým forhendom k základnej čiare, ktorú prinútil Podoroskú k chybe.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Hrunčáková s Podoroskou sa už na kurte pripravujú na začiatok druhej dvojhry, ktorú na podaní otvorí argentínska jednotka.
Vitajte pri sledovaní barážového stretnutia o udržanie sa vo svetovej skupine Pohára Biellie Jean Kingovej medzi Slovenskom a Argentínou. V druhej dnešnej dvojhre sa predstaví Viktória Hrunčáková, ktorej súperkou bude v rebríčku o čosi vyššie postavená argentínska jednotka Nadia Podoroská.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Domov»Tenis»Billie Jean King Cup»Pohár Billie Jean Kingovej: Hrunčáková podala bojovný výkon, Slovensko získalo prvý bod