Tenis: Slovensko vedie nad Bieloruskom 2:0

TASR|10. júl 2004 o 16:36

Bratislava 10. júla (TASR) - Iba 112 minút trvalo trápenie bieloruských tenistiek v prvý hrací deň barážového zápasu o účasť v novozriadenej Svetovej ...

Bratislava 10. júla (TASR) - Iba 112 minút trvalo trápenie bieloruských tenistiek v prvý hrací deň barážového zápasu o účasť v novozriadenej Svetovej skupine II Pohára federácie na antuke Slávie STU s domácim Slovenskom. Najskôr za 58 minút zvíťazila v úvodnej dvojhre slovenská tímová jednotka Ľubomíra Kurhajcová nad bieloruskou dvojkou Tatianou Uvarovovu 6:2, 6:1 a potom Martina Suchá za 44 minút zmietla z kurtu hosťujúcu jednotku Anastasiu Jakimovovú 6:0, 6:2. Suchá v úvodnom sete nedala svojej súperke žiadnu šancu, trikrát ju brejkla a za 19 minút jej nadelila nepopulárneho kanára. V druhom dejstve bieloruská tenistka získala iba svoje dva servisy čo bolo na dobre rozbehnutú Suchú veľmi málo.