Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Tatranu na finále stačí vyhrať už len jeden zápas

Roman Carapkin sa znovu vrátil na post spojky. (Autor: TASR)
Ján Leško|Publikované 3. máj 2019 o 22:00

Predĺženie semifinálovej série by bolo hádzanárskym zázrakom.

PREŠOV. Už len jeden krok ostáva spraviť obhajcovi majstrovského titulu k najkratšej možnej ceste do finále.

Tatran Prešov rolu jasného favorita semifinálovej série play-off Slovnaft Handball Extraligy v dvoch predošlých zápasoch so Štartom Nové Zámky potvrdil.

Doma vyhrali o šestnásť, vonku o sedemnásť gólov

Prešovskí hádzanári v prvom semifinále vyhrali doma nad Novozámčanmi rozdielom šestnástich gólov.

V druhom, na ihrisku súpera, zvíťazili dokonca o sedemnásť gólov.

Aj preto je veľmi málo pravdepodobné, že by Tatran, smerujúci za svojím pätnástym titulom majstra Slovenska v ére samostatnosti, prepásol svoju šancu ukončiť semifinálovú sériu, hranú na tri výhry, pred vlastným publikom.

Tretí zápas série je naplánovaný na sobotu so začiatkom o 18. hodine.

Carapkin znovu v spojkovom rade

Predĺženie semifinálovej série si nik v prešovskom Tatrane nepripúšťa.

Navyše, ak v prvých dvoch stretnutiach sa len potvrdil veľký výkonnostný rozdiel medzi týmito súpermi.

„Verím, že opäť potvrdíme našu dominantnosť na slovenskej hádzanárskej scéne a po sobote sa už budeme môcť plne sústrediť na finále,“ nechal sa počuť po výhre 36:19 v Nových Zámkoch hráč Tatrana Prešov Roman Carapkin.

Tohto ruského legionára v službách slovenského šampióna pri zraneniach Babiča (teraz už hráča srbského Nišu) i Vučka tréner Goluža prerobil na pivota. Postupne sa na tomto poste urastený a pohyblivý Carapkin celkom udomácnil.

Leon Vučko je už po uzdravení späť a postupne sa vracia do zápasového rytmu. A keď v Nových Zámkoch bolo o výhre v podstate už po polčase 17:10 pre Tatran rozhodnuté, tréner Prešova si Romana Carapkina otestoval znovu aj v spojkovom rade.

„S tým nemám žiadny problém. Do diania na inom poste, na ľavej či pravej spojke, alebo znovu v pozícii pivota, sa dá pomerne rýchlo preorientovať,“ tvrdil autor dvoch gólov hostí v druhom semifinále a na margo presvedčivej výhry uviedol:

„Zo začiatku sme nehrali práve najlepšie. V druhom polčase sme sa ale výrazne zlepšili a ukázali, kto je pánom na ihrisku. Všetko sa odvíjalo od dobrej obrany, vychádzali nám aj rýchle protiútoky a skóre potom logicky v náš prospech narastalo. Tréner tak mohol poslať do hry všetkých nominovaných hráčov. Zaujímavé pritom je, že okrem Igora Čuprynu v bráne a po zranení hrajúceho Tomáša Rečičára sa do streleckej listiny zapísali všetci ostatní spoluhráči. V sobotu chceme znovu ukázať našu kvalitu, výhrou potešiť fanúšikov a potom už všetko v príprave upriamiť na finále."

Autor: Ján Leško

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.