Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Tatran Prešov si v nadnárodnej lige udržal prvenstvo

Najlepší strelec zápasu. Včera strelil šesť gólov Prešova. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 10. okt 2013 o 22:00

Slovenský hádzanársky šampión aj s podporou publika prekonal v zápase proti Borac Banja Luka 40-gólovú hranicu.

PREŠOV. Mužstvo HC Borac Banja Luka odohrá počas tohto víkendu dva kvalifikačné súboje v Pohári EHF na palubovke slovenského vicemajstra HC Sporta Hlohovec. Preto zápas 7. kola SEHA Gazprom South Stream League odohrali s prešovským Tatranom už včera.

Favoritom stretnutia podľa tabuľkového postavenia bol slovenský majster, aktuálny líder nadnárodnej ligy. Borac Banja Luka z Bosny a Hercegoviny zase uzatváral tabuľku tejto kvalitnej súťaže.

Prešovčania sa však už neraz počas predošlých dvoch ročníkov tejto súťaže presvedčili, že súperov z Balkánu neradno podceniť a to ani pri priepastnom postavení v tabuľke.

Aj preto Prešovčania vkročili do zápasu s maximálnou koncentrovanosťou a zodpovednosťou. Už po prvých minútach bolo jasné, že v TATRAN handball aréne sa prekvapenie konať nebude.

Tatran nedovolil hosťom priblížiť sa na najtesnejší gólový rozdiel. Naopak, s pribúdajúcimi minútami to narastalo v jeho prospech.

Záver už vyznel v exhibíciu deväťnásobného slovenského hádzanárskeho šampióna, ktorý aj s podporou publika prekonal 40-gólovú hranicu.

Prešovčania si týmto presvedčivým víťazstvom upevnili pozíciu na prvej priečke v tabuľke. Najbližší zápas ich čaká už v utorok na palubovke chorvátskeho majstra Croatia Záhreb.

Hlasy trénerov

Peter Hatalčík, tréner Tatrana: „Pred každým zápasom v tejto súťaži som obozretný. Aj pred týmto som hlavný dôraz kládol na to, aby moji zverenci súpera v ničom nepodcenili. Do zápasu vstúpili tak, ako sme si pred ním stanovili. Hrali sme zodpovedne, disciplinovane, takticky na úrovni a výsledok sa dostavil. Chlapcov musím pochváliť za to, že nič v zápase neponechali náhode, vypracovali si dostatočný náskok, a tak mohli do hry zasiahnuť všetci hráči z lavičky.“

Bojan Crnomarkovič, tréner Boracu: „Tatran je v tejto súťaži už značka vysokej kvality. Toho sme si boli vedomí. Chceli sme hrať vyrovnanú partiu, ale súper bol nad naše sily. Prešovu gratulujem k zaslúženému víťazstvu. Nás čakajú cez víkend pohárové povinnosti v Hlohovci, preto som niektorých svojich hráčov šetril a v Prešove dostali príležitosť aj tí, ktorí inak hrávajú pomenej.“

Štatistika

Tatran Prešov - Borac Banja Luka 41:21 (18:9)

Zostava a góly Tatrana: Krupa, Verkič - Rábek 1, Hruščák 2, Hrstka 3, Krok 1, Kristopans 4, Sadovyi 1, Radčenko, T. Urban 4, Čík 4, Guzy 7, Pejovič 6, Krzysztofik 2, Antl 5/2, Petro 2. Najviac gólov za hostí: Obradovič 5, Jankovič 4. Pokutové hody 2/2 - 0. Vylúčení 2:3. Rozhodovali: Boričič a Markovič (obaja Srbsko). Divákov: 2072.

leš

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.