Ťahanovský Grand Slam sa stal korisťou Mušinského a Tyszovej

Ocenení muži. Zľava druhý Tysz, víťazný Mušinský a tretí Kollár.
Ocenení muži. Zľava druhý Tysz, víťazný Mušinský a tretí Kollár. (Autor: Anton Onder)
Sportnet|9. máj 2019 o 00:00

Preteky boli súčasťou Oblastného rebríčka Košického kraja.

KOŠICE. Orientačný klub Union Košice v spolupráci s klubom OB ATU Košice usporiadali preteky 3. kola Oblastného rebríčka Košického kraja v orientačnom behu s názvom Ťahanovský Grand Slam za účasti 84 pretekárov.

Tysz zaostal len 35 sekúnd

Trate boli situované pri košickom Sídlisku Ťahanovce, väčšinou v lese s rozmanitým porastom a množstvom terénnych detailov.

Na najťažšej 5,7 km dlhej trati zvíťazil Tomáš Mušinský za 42:18 min. Dobre mu sekundoval Adam Tysz (obaja ATU Košice), ktorý zaostal len 35 sekúnd. Tretí dobehol Miroslav Kollár (KOB Kysak) za 47:00 min.

Na ženskej 5,3 km dlhej trati bola najrýchlejšia Natália Tyszová za 54:22 min. Druhá finišovala Nicole Lipková za 67:52 min. a tretia skončila Viktória Roháčová (všetky ATU Košice) za 78:02 min.

Vo veteránskych kategóriách prvenstvá dosiahli: M35-: Igor Porubčan (KOB Kysak), W35-: Martina Breinerová, M45-: Martin Velgos (obaja ATU Košice), W45-: Alena Barillová (Čingov Spišská Nová Ves), M55-: Vladimír Tysz, W55-: Judita Sádecká (obaja ATU Košice), M65-: Anton Onder (Metropol Košice).

V žiackych kategóriách prvé miesta obsadili: M-10: Gregor Halás (ATU Košice), M-12: Tomáš Legáth, W-12: Barbora Franková, M-14: Gabriel Legáth (všetci KOB Kysak).

V náborovej kategórii „N“ vyhrala Miriam Šebová a v kondičnej kategórii „K“ bez rozdielu veku i pohlavia bola prvá Sofia Sekaninová (obe Metropol Košice).

Domov»Sportnet na východe»Ťahanovský Grand Slam sa stal korisťou Mušinského a Tyszovej