Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Tabaček: Keby išlo o to, tak sa s Majeským pobijem

Sportnet|Publikované 4. mar 2009 o 23:00

Prvé ani druhé štvrťfinálové stretnutie s Banskou Bystricou nedohral. Najproduktívnejší košický obranca Ján Tabaček si síce na svoje konto nepripísal

žiadny gól či prihrávku, ale po utorku bol maximálne spokojný, jeho tím vedie v sérii na zápasy 2:0.

KOŠICE. Obe doterajšie stretnutia v play-off sa pre Jána Tabačka skončili predčasne. V záverečnej tretine zo zostavy HC Košice vypadol. A tak nás zaujímalo, čo je príčinu predčasných odchodov. Tabačka sme vyspovedali.

Jano, čo sa vlastne stalo, že ani druhé stretnutie s Bystricou ste nedohrali?

- Mám nejakú virózu. Už dlhšie s tým bojujem. Dostával som kŕče do nôh. Som dosť oslabený. Dostával som kŕče do stehien, nechcel som riskovať, preto som z hry odstúpil.

Neuvažovali ste nad tým, že nenastúpite, aby ste sa dali úplne dokopy?

- Teraz počas play-off sa to nerobí. Ak je to len trochu možné, tak hráte. Snažím sa to riešiť s lekárom za pochodu, zvýšenou dávkou vitamínov, dostávam infúzie. Chcel som vydržať celý zápas, nepomáhal však ani cukor, ani magnézium.

Na odvetné stretnutia do Banskej Bystrice sa teda chystáte?

- Samozrejme, ibaže by ma choroba skolila úplne. Ale ak to bude len trochu možné, chcem hrať. Veď v týchto zápasoch hráme o to, aby sme potvrdili, že celá sezóna bola dobrá.

Prvým dvom stretnutiam chýbala z vašej strany ľahkosť, s akou ste sa zväčša doma presadzovali. Je to dôsledok toho, že s play-off sú v prípade Košíc spojené veľké očakávania?

- Máme dve víťazstvá, a či vyhráme 7:1 alebo 5:3, je úplne jedno. Uvedomujeme si, že tá hra nie je taká ako počas sezóny. Niekto si tú zodpovednosť pripúšťa viac, niekto menej. Teraz si už nedovolíte takú kľučku ako predtým, v prvom rade si dávate pozor, aby ste nespravili chybu.

V druhom stretnutí bolo viac emócií. Vy ste sa naťahovali s Igorom Majeským...

- To patrí k play-off. Skúsili to. Bolo to tak aj v stretnutí Skalice s Trenčínom. Snažili sa niečo vyprovokovať, ale my na to nemôžeme skočiť a potom vysedávať na trestnej lavici. Všetko záleží od toho, aký meter udajú rozhodcovia na začiatku zápasu.

Kapitán Bystrice Majeský vás vyzýval, aby ste si to s ním išli rozdať. Trúfli by ste si?

- Tie naťahovačky patria k play-off. Keď by išlo o to, tak sa pobijem, neustúpim. No mužstvu nepomôžem tým, že budem sedieť na trestnej lavici.

No skončili ste na nej tak či tak...

- Boli to dve minúty, našťastie sme potom nehrali v oslabení, lebo tresty dostal aj súper.

Na trestnej lavici ste ešte čosi Majeskému ukazovali.

- Niečo tam po mne vykrikoval. Provokoval, tak som mu odpovedal.

Neprenesie sa takéto hecovanie do ďalšieho stretnutia?

- Keby sa strhla bitka, neviem, či by to stálo za to. Zoberte si toho Skaličana a Trenčana, odsedia si štyri zápasy na tribúne, lebo sa pobili. To nemá zmysel.

Myslíte si, že stretnutia pod Urpínom budú spojené s nervozitou? Čo od nich očakávate?

- Prvý zápas bude dôležitý hlavne pre nášho súpera. Isto na nás vyletia, budú chcieť hrať nátlakovo, budú sa zrážať, hrať do tela, ale sme na to pripravení. Teraz budú musieť tvoriť domáci, to by nám mohlo vyhovovať.

Vráti sa ešte štvrťfinálová séria do košickej Steel Arény?

- Boli by sme veľmi radi, keby sme to ukončili v Bystrici. Ale pôjdeme do toho skromne, krok za krokom, teraz chceme vyhrať piatkový duel. Aspoň to jedno víťazstvo je naším minimálnym cieľom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.