Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Svindal možno bude jazdiť na MS. Ako divák by som neuspel, hovorí

Aksel Lund Svinal počas kariéry povyhrával viacero trofejí. Takto pózoval predvlani po zisku malého krištáľového glóbusu za superobrovský slalom. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 3. feb 2015 o 10:01

Nór si pri futbalovom zápase v októbri minulého roka roztrhol achilovku.

VAIL / BEAVER CREEK. Tri a pol mesiaca po futbalovej nehode s roztrhnutou achilovkou sa Nór Aksel Lund Svindal rozhodol, že skúsi súťažne lyžovať.

Dvojnásobný víťaz Svetového pohára a päťnásobný majster sveta absolvuje utorkový tréning zjazdu v dejisku svetového šampionátu americkom Beaver Creeku v Colorade.

"Nechcem sa len pozerať na ostatných. Ako divák by som nemal žiadnu šancu," zdôvodnil nórsky zjazdár svoje rozhodnutie.

Na základe pocitu z prvého tréningu sa rozhodne, či nastúpi v prvej ostrej súťaži svetového šampionátu - stredajšom superobrovskom slalome.

"Neviem, či som pomalý alebo rýchly, ale ak by som to neskúsil, tak sa to nedozviem," dodal Nór.

Používa spevňujúcu obuv

Tridsaťdvaročný rodák z Lorenskogu je jedným z najúspešnejších aktívnych zjazdových lyžiarov. Na konte má jedenásť medailí z vrcholných podujatí a dvadsaťpäť triumfov v pretekoch Svetového pohára.

Po nešťastnom zranení počas futbalového zápasu (19. októbra 2014, pozn. red.) a nevyhnutnom operačnom zákroku sa do tréningového procesu vrátil o mesiac rýchlejšie, ako sa predpokladalo. Najmä vďaka špeciálnej spevňujúcej obuvi na postihnutej nohe.

"Futbal by som hrať nemohol, ale lyžovať sa s tým dá," vysvetlil.

Aksel Lund Svindal rozpráva o svojom zranení.

Za Jansrudom nezaostával

Pred majstrovstvami sveta trénoval spoločne s krajanom Kjetilom Jansrudom v Aspene. A údajne za ním príliš nezaostával.

Riziko, že si opäť roztrhne achilovku, nevidí takmer žiadne. Návrat na súťažné svahy však nechce urýchliť za každú cenu.

"Beriem to zo dňa na deň. Uvedomujem si, že zatiaľ čo iní majú za sebou tri mesiace pretekového nasadenia, ja som dlhé týždne chodil s barlami. V prvom rade musím mať z toho radosť a dobrý pocit," cituje Svindala server ORF.

Súvisiace články