Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Svidník sa za víťazstvom rozbehol v druhom sete

Sportnet|Publikované 19. nov 2012 o 23:00

Súboj medzi volejbalistami Svidníka a St. Ľubovne bol zaujímavý v tom, že v drese hostí nastúpili až šiesti hráči, ktorí už obliekali dres Slávie.

V zaujímavom zápase nakoniec domáci vyhrali 3:1.

SVIDNÍK. Odvetnú časť základnej časti volejbalovej extraligy odštartoval Legend Watches Slávia Svidník domácim súbojom proti VKM Stará Ľubovňa.

Náboj stretnutiu dodal fakt, že Závacký, Labik a Roman sú v St. Ľubovni na hosťovaní práve zo Svidníka, ktorého dres v minulosti obliekali tiež Gut, Vokál a Kseňák.

Hostia vstúpili do stretnutia bez rešpektu a prvý set získali vo svoj prospech pomerom 20:25. „Očakával som, že naši hráči v drese St. Ľubovne sa budú chcieť ukázať a v prvom sete zahrali hostia naozaj výborne. Nedokázali sme ich odtlačiť od siete a zároveň sme neubránili ani jedného ich smečiara. V obrane sme boli trošku rozháraní, preto sa útoky súpera končili vytlčením našich blokov. Súper sa dostal do laufu a v prvom polčase sme ho už zastaviť nedokázali,“ hodnotil priebeh prvého setu tréner Legend Watches Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Druhý set

So začiatkom druhého setu však Svidníčania naštartovali svoj nekompromisný víťazný stroj a ďalšie dva sety získali na 15, resp. 16.

V poslednom dejstve St. Ľubovňa hru vyrovnala, ale po prestriedaní v domácich radoch patrila koncovka domácim, ktorí vyhrali 25:21 a celý zápas 3:1.

„Povedali sme si, že pokiaľ zlepšíme obranu a pritlačíme na podaní, naša hra sa vráti do zabehaných koľají, čo sa aj naplnilo. Ďalšie dva sety boli v našej réžii a súperovi sme už toho veľa nedovolili. Dôležité bolo, že sme dokázali vytvoriť rozhodujúci tlak, vďaka ktorému sme získali kontrolu nad dianím na palubovke. V štvrtom sete sme sa nevyhli niekoľkým nevynúteným chybám, pokazili sme pár servisov a opäť sme sa dostali pod tlak, na čo som sa rozhodol reagovať dvojstriedaním, keď na hraciu plochu prišli Rajduga s Hauerom, ktorí dopomohli k tomu, aby sme koncovku zvládli bez ťažkostí,“ konštatoval J. Vlk.

Kvality hostí

Hoci Stará Ľubovňa potvrdila stúpajúcu formu, na lídra súťaže to nestačilo. „Pokiaľ príde súper, ktorý dobre prihráva a hrá rýchlejšiu hru, aj lepšie mužstvo musí okamžite reagovať, aby sa nedostalo do problémov. Nám sa to v druhom sete podarilo a v ďalšom priebehu sme mali navrch. Na druhej strane, my sme si ani nemysleli, že to bude ľahký zápas. Hostia sa začínajú zohrávať a ich forma stúpa, čo potvrdili predovšetkým v prvom sete. Keďže aj naša sila a koncentrácia rastie s kvalitou súpera, dôležité bolo, že s výnimkou prvého setu sme si cestu za víťazstvom neskomplikovali,“ dodal J. Vlk.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.