Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Svidnícki volejbalisti zdolali juniorov Poľska

Sportnet|Publikované 27. aug 2013 o 22:00

Svidníčania odštartovali blok prípravných zápasov proti juniorskej reprezentácii Poľska.

Počas víkendu sa zverenci trénera Petra Kalného predstavia na kvalitne obsadenom domácom turnaji.

SVIDNÍK. VK Slávia Svidník neporuší tradíciu prestížnych meraní síl s reprezentačnými kolektívmi ani v tejto sezóne, pretože po mladých Nóroch, juniorke Ruska, Saudskej Arábii či Alžírska, odštartoval blok prípravných stretnutí pred novou sezónou domácim vystúpením proti juniorskej reprezentácii Poľska.

Mladí Poliaci sa pod vedením trénera Wieslawa Czaju, ktorý svojho času viedol aj jeden z najlepších svetových klubov SKRU Belchatow, pripravujú na majstrovstvá Európy juniorov v Česku a na Slovensku, kde táto zostava bude obhajovať kadetské striebro z ME a bronz z MS.

Vo Svidníku odohrali obidvaja súperi šesť setov, ktoré domáci kouč Peter Kalný navrhol odohrať striedavým systémom do 25 a tajbrejk.

Napriek tomu, že hostia potvrdili vysokú kvalitu, Svidníčania neponechali nič na náhodu a v zaujímavom stretnutí zvíťazili 5:1.

„Každého hráča som chcel vidieť v sete do 25 a tajbrejku, kde sa každá chyba vypomstí viac. Z toho dôvodu som bol zvedavý, ako sa mužstvo s týmito situáciami vyrovná. V skrátenom sete sa výkonnostné rozdiely stierajú, aj mladí hráči môžu po ese alebo nejakej šťastnej lopte dostať krídla. To sa i potvrdilo, keď naša silnejšia zostava vyhrala jeden z tajbrejkov tesne 16:14, pretože sme urobili 2 – 3 zbytočné chyby. Z našej strany išlo o prvý herný krok, pričom mužstvo nemalo v príprave žiadne úľavy, dokonca doobeda sme absolvovali dvojhodinový tréning,“ uviedol tréner VK Slávia Svidník Peter Kalný.

Domáci turnaj

Svidníčania v piatok večer doma privítajú Kielce a víkend bude patriť turnaju, na ktorom sa predstaví už spomínaný účastník PlusLigy a naši extraligisti Humenné, Prešov a Stará Ľubovňa.

„V príprave máme štrnásť hráčov, ktorých potrebujem stále udržiavať v kondícii a akcii. Z toho dôvodu ich rozdelíme na dve skupiny, aby mohli rovnakým dielom odohrať po deväť setov v základnej skupine a o umiestnenie. Keďže nás nečakajú ľahkí súperi, verím, že táto konfrontácia splní naše očakávania,“ dodal P. Kalný.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.