Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Sušinskij prestúpil do Ufy

SITA|Publikované 26. júl 2011 o 15:15

Súboj o skúseného ruského útočníka Maxima Sušinského po jeho vynútenom odchode z tímu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) SKA Petrohrad napokon vyhral Salavat Julajev Ufa.

UFA. Súboj o skúseného ruského útočníka Maxima Sušinského po jeho vynútenom odchode z tímu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) SKA Petrohrad napokon vyhral Salavat Julajev Ufa, s ktorým 37-ročný krídelník podpísal v utorok zmluvu na jeden rok. Informáciu priniesol server allhockey.ru.

Ako najvážnejší záujemcovia o služby pravého krídelníka sa javili Avangard Omsk, kde petrohradský rodák odohral deväť sezón, a Metallurg Magnitogorsk, napokon však uspel aktuálny víťaz Gagarinovho pohára. Sušinskij, ktorý odohral aj jednu sezónu v NHL v drese Minnesoty, pravidelne reprezentoval svoju krajinu na vrcholných podujatiach, na svojom konte má strieborné medaily z MS 2002 aj 2010, majstrom sveta sa stal v roku 2008.

Petrohrad a Ufa si tak nepriamo vymenili svojich lídrov. Klub z mesta na rieke Neve získal pred mesiacom z Ufy jej útočné eso Nóra Patricka Thoresena, Salavat Julajev teraz angažoval kapitána SKA Petrohrad Sušinského.

Súvisiace články