Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Susedské druholigové derby zvládli na výbornú

Sportnet|Publikované 24. okt 2008 o 00:00

Susedské druholigové derby na Spiši, ktoré malo prívlastok majstrovské po siedmich rokoch, sľubovalo príťažlivý a neľútostný boj o skalp svojho

súpera. Jasne najavo to dávalo nielen samotné postavenie mužstiev v tabuľke, ale aj skutočnosť, že oba celky sa už navzájom veľmi dobre poznajú.

POPRAD. Popradčania, ktorí pred týmto duelom ťahali šnúru štyroch zápasov bez prehry, sa netajili cieľom pokúsiť sa odniesť si aj z horúcej spišskej pôdy nejaký bodový úlovok. Splniť tento cieľ nebolo vôbec jednoduché, no po vynikajúcom výkone, ktorý ocenili aj domáci priaznivci, sa im to napokon podarilo. Maximálne spokojní po zápase boli nielen samotní hráči, ale aj hlavný tréner Stanislav Koch. Ten mal totiž za sebou so svojím kolektívom ďalšie úspešné vystúpenie, a ako uviedol, hráčom je neustále veľmi vďačný za to, že dokážu preukazovať nesmierneho tímového ducha.

"Tak ako v predošlých dueloch, aj v tomto náročnom a príťažlivom derby som veril, že môžeme uspieť. Predviedli sme jeden z disciplinovaných výkonov a čakali sme na vhodné príležitosti, ktoré by sa dali zužitkovať. Tie sa napokon po chybách domácich hráčov dostavili a bolo už iba na nás, či ich zrealizujeme. V prvom polčase sa nám to síce ešte nepodarilo, no po zmene strán sa moje slová naplnili. Hráčom som totiž cez prestávku pripomínal, že keď sa nejaké dostavia, určite ich premeníme. Po prvom góle sme sa ešte pevnejšie postavili na nohy a som veľmi rád, že sme pridali ešte ďalšie ukážkové presné zásahy. Stretnutie sme zvládli hlavne po taktickej stránke, na ktorú súper nenachádzal spôsob, ako si s ňou poradiť."

Herná vyspelosť Popradčanov

Popradčanom sa v poslednom období v súťaži herne veľmi dobre darí, čo, samozrejme, teší aj samotného kouča, ktorý však nepochybuje o hernej vyspelosti svojich hráčov.

"Nie je žiadna náhoda, že sme už v poradí piaty zápas neprehrali, pretože moji zverenci sa aj v tomto dueli predviedli kvalitnou a zodpovednou hrou. Stále tvrdím, že toto mužstvo má enormnú vnútornú silu, lebo aj napriek šiestim odpočítaným bodom sa dokázalo zomknúť a jeho výkony nepretržite stúpajú smerom nahor. Jednoznačne to potvrdil aj tento zápas, pretože náš súper bol v nelichotivej situácii a nič iné ako víťazstvo si nepripúšťal. Vzhľadom na to bol pod psychickým tlakom, čo sme dokázali využiť a umnou hrou sme dostali zápas pod kontrolu. Presvedčili sme, že naše mužstvo má svoju kvalitu a zaslúžene patrí medzi druholigovú elitu."

Trpezlivosť slávila úspech

Jedným z kľúčových hráčov, ktorý sa aj v tomto úspešnom zápase preukázal ako spoľahlivá náhrada, bol Matúš Bendík. Ten svojím gólom a predvedeným výkonom výraznou mierou prispel k zisku troch bodov a presvedčil trénera, že s ním môže určite počítať aj do nastávajúcich stretnutí. Súčasná opora mužstva neskrývala po víťazstve nad súperom zvučného mena veľkú spokojnosť.

"Boli sme si plne vedomí toho, že narazíme na technicky vyspelý tím zo špice tabuľky. Tréner nás preto celý týždeň na Spišiakov veľmi dobre pripravil, či už po hernej, alebo aj psychickej stránke. Tréningová príprava napokon splnila svoj účel a ovocie sa dostavilo. Pred stretnutím nám bolo povedané, že musíme byť hlavne trpezliví a osobným bránením znemožňovať súperovi vytvárať si vhodné príležitosti na skórovanie a ísť z prečíslenia do útočného tlaku. Ak chcel domáci tím zvíťaziť, musel jednoznačne otvoriť hru, s čím sme sa vysporiadali. Našu taktiku sme využívali už aj v predošlých zápasoch, v ktorých sme uspeli. V poslednom období sa výrazne prejavila vnútorná sila mužstva a aj napriek odpočítaným bodom sme sa nezlomili. Neustále bojujeme jeden za druhého, čo nám prináša osoh. Všetci to dokážu správne oceniť a je to iba na prospech."

Súvisiace články