Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Súpisku prešovských futbalistov preriedili maródky

Zostal doma. Jozef Dolný do Turecka s výpravou Tatrana neodcestoval. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 15. feb 2013 o 23:00

Kým iní spoluhráči sa vybrali na sústredenie do Turecka, na súpiske futbalistov Tatrana Prešov chýbajú dve mená, ktoré tam pôvodne mali byť.

Kým iní spoluhráči sa vybrali na herné sústredenie do Turecka, na súpiske futbalistov Tatrana Prešov chýbajú dve mená, ktoré tam pôvodne mali byť. Dolný a Krob.

PREŠOV. Oboch odstavila maródka a tak musia prekonať zdravotné ťažkosti a postupne si začať nakladať čoraz väčšie tréningové dávky, aby boli v priebehu ďalších týždňov zase k dispozícii trénerom Ladislavovi Totkovičovi a Marekovi Fabuľovi.

Najprv zlomenina, potom operácia

Na sklonku jesennej časti corgoňligovej súťaže v zápase s Trenčínom si prv menovaný ofenzívny hráč zeleno–bielych po pár úvodných minútach zlomil ihlicu na ľavej nohe.

Nebolo to v súboji, došliapol zle do priehlbiny na ihrisku. Hovorí sa tomu i únavová zlomenina, čo ale signalizovalo vzhľadom na jeho mladý vek (20 rokov) iné vážne zdravotné ťažkosti.

„Predtým som si všimol, že moje mandle nie sú celkom v poriadku, hoci som nebýval chorý. Tento úraz však odhalil problém práve v nich, čo sa potvrdilo po výteroch, lebo stále tam šarapatil nejaký bacil,“ vrátil sa k prežitým komplikáciám hráč Šarišanov.

Najprv síce začal s ľahkým tréningom v decembri a presvedčil sa, že noha po úraze poslúcha. Dokonca vstúpil i do prvého cyklu zimnej prípravy, no musel sa začať šetriť. Napokon sa ukázalo, že všetko zlé je na niečo dobré. Zlomená ihlica prezradila, že treba riešiť hlavne mandle.

„Krvné testy signalizovali dlhší čas zápal v tele, hodnoty boli zlé. Začal sa mi venovať reprezentačný lekár doktor Pavlovič, ktorý mi veľmi pomohol, rovnako ako doktor Hudačko v prešovskej nemocnici, ktorý mi vybral krčné mandle. Po vyšetreniach lekári hovorili, že pokiaľ to budem odkladať, mohli by prísť svalové zranenia a môj organizmus by naďalej trpel. Nástojili na tom, že mandle musia ísť čím skôr von. Videl som ich po zákroku, priznávam, nebol to pekný pohľad.“

Operácii sa podrobil v polovici januára a po ďalšej kontrole už testy dopadli dobre. Tri týždne potom Jozef Dolný nemohol trénovať, do pohybu sa dostal minulý týždeň, keď zamieril do posilňovne a sadol si na stacionárny bicykel.

Verí, že organizmus to zvládne

Nateraz zarezáva podľa individuálneho plánu, predpoludním trénuje sám, popoludní vedno s hráčmi v juniorskom tíme. Určite ho i mrzí, že v Turecku nie je s áčkom, ale zase si uvedomuje, že urobil veľa pre svoje zdravie.

„Trošku som ho zanedbal a to je predsa najdôležitejšie pre každého. Zlomenina mi otvorila oči, mal som si to dať do poriadku už skôr a nie to odkladať. Takže teraz som rád, že to mám konečne z krku.“

Momentálne už J. Dolný myslí na to, aby sa dal kondične čím skôr do poriadku a nachystal sa na odvetu v najvyššej súťaži.

„Uvidím, ako záťaž bude znášať môj organizmus, ktorý bol predsa oslabený. Verím však, že to zvládnem, tréneri mi dajú šancu a budem hrať. Po návrate z Turecka sa pripojím k mužstvu, už sa teším na chlapcov.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.