Súhrn výsledkov 11. kola extraligy mužov

TASR|13. nov 2008 o 20:19

Bratislava 13. novembra (TASR) - Súhrn výsledkov 11. kola basketbalovej extraligy mužov:

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov 11. kola basketbalovej extraligy mužov:

ŠKP Banská Bystrica - AB Cosmetics Pezinok 96:90 (28:26, 23:20, 20:14, 25:30)

Najviac bodov: Znanec 25, Škara 14, Dorazil 13 - Williams 22, Mičuda 21, Lukjanec 20

TH: 30/19 - 17/13, fauly:19 - 29, trojky: 5 - 6, rozhodovali: Sudek, Bohucký, Kukelčík, 800 divákov

V rušnom a bojovnom zápase sa o víťazovi rozhodovalo až v posledných minútach. Domáci odskočili bodovo hosťom, ktorí sa snažili o zníženie. Úmyselnými faulami chcel Pezinok v závere narúšať hru Banskej Bystrice, ktorej hráči bojovnosťou súboj doviedli do víťazného konca.

BK Dolný Kubín - Inter Bratislava 79:97 (28:20, 19:23, 18:26, 14:28)

Najviac bodov: Savovič 23, Štefanac 16, Dubovský 12 - Cramer 24, Polakovič 20, Míčka 16

TH: 23/14 - 12/11, fauly: 20 - 19, trojky: 5 - 4, rozhodovali: Hlinka, Karniš a Daňo, 460 divákov

Domáci počas prvého polčasu nedali bratislavskému súperovi šancu. Kubínčania si vypracovali až štrnásťbodový náskok, ktorý hostia do polčasu stiahli len na rozdiel štyroch bodov. V druhej polovici stretnutia už dominoval Inter, ktorý napriek bojovnej snahe domáceho tímu zaslúžene dominoval 97:79.

04 AC LB Spišská Nová Ves - MBK Handlová 74:67 (24:11, 17:17, 18:13, 15:26)

Najviac bodov: Avalič 18, Pešta 13, Mišinský 10 - Bičvič 24, Vlaič 10, Smačko 8

TH: 25/17 - 22/14, fauly: 23 - 26, trojky: 3 - 7, rozhodovali: Ženiš, Hančík, Kovalčík, 900 divákov

Už v prvej štvrtine si Spišiaci až prekvapujúco ľahko vybudovali trinásťbodový náskok. Tvrdá agresívna obrana, pestrá kombinácia a presná streľba, to boli zbrane, ktorými domáci v prvom polčase zostrelili baníkov. Tí však zvýšenou snahou, najmä v štvrtej štvrtine, náskok domácich stiahli. Ich finiš prišiel neskoro a body ostali na Spiši.