Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Suchá: Proti Dementievovej som nevyužila šance

Sportnet|Publikované 30. máj 2006 o 00:00

Slovenská tenistka MARTINA SUCHÁ (25) sa pred vrcholom antukovej sezóny dostala do dobrej formy, pred dvoma týždňami hrala na turnaji v Rabate vo finále. Aj vo včerajšom zápase 1. kola na dvorcoch Rolanda Garrosa predviedla solídny tenis, ale na turnajov

Slovenská tenistka MARTINA SUCHÁ (25) sa pred vrcholom antukovej sezóny dostala do dobrej formy, pred dvoma týždňami hrala na turnaji v Rabate vo finále. Aj vo včerajšom zápase 1. kola na dvorcoch Rolanda Garrosa predviedla solídny tenis, ale na turnajovú šestku Dementievovú to nestačilo. A tak výsledok rodáčky z Nových Zámkov je rovnaký ako pri troch predchádzajúcich štartoch na parížskej antuke - zverenka trénera Tibora Krtu sa lúči so súťažou hneď na začiatku.

V súboji s Dementievovou ste mali skvelý štart, viedli ste 4:0 aj 5:1. Čo sa potom stalo?

"Nevyužila som svoju šancu a naopak súperka áno. O tom je tenis. Hoci zápas bol vyrovnaný, Dementievová uplatnila na kurte svoje skúsenosti. Za stavu 5:1 som znervóznela, chcela som rýchlo ukončiť výmeny, zbytočne som sa ponáhľala. V tejto fáze mi chýbal víťazný úder. Koniec prvého setu potom poznamenal začiatok druhého, v prvých troch gemoch som hrala nekoncentrovane."

Proti Dementievovej ste nastúpili prvý raz v kariére. Ako ste si pripravovali taktiku?

"Nevymýšľala som nič špeciálne. Chcela som hrať svoju hru. Vedela som, že má slabší servis, no postupne sa zlepšovala, výborne sa pohybovala a čítala moju hru. Žreb som nebrala tragicky. Brala som ho ako výzvu - chcela som súperku zdolať. Žiaľ, nevyšlo to."

"Aprílové" počasie prekážalo obidvom hráčkam rovnako. Ako ste sa vyrovnávali s vetrom i slabým dažďom?

"Viac ma rozhádzal vietor. Na konci prvého setu som v niektorých momentoch nevedela, ako zahrať loptičku. Bola som zaskočená. Často sme zahrávali vydreté lopty na úkor technických úderov. Sem-tam mi zafúkalo antuku do oka aj počas výmeny. Ale niet sa na čo vyhovárať, podmienky sme mali rovnaké."

Zostávate v Paríži aj na štvorhru. Máte lepší žreb ako v dvojhre?

"No, lepší... S Češkou Luciou Hradeckou nastúpime v prvom kole proti ôsmej nasadenej argentínsko-španielskej dvojici Suarezová - Ruanová-Pascualová."

Súvisiace články