Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Subban tretíkrát filmoval, dostal pokutu 3000 dolárov

P. K. Subban (vľavo) patrí v NHL k najlepším obrancom. Občas si však pomôže filmovaním. A podľa pravidiel NHL musí za to platiť. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 22. mar 2015 o 10:48

Za prvé usvedčenie dostane hráč NHL iba varovanie. Za každé ďalšie sa už pokuta zvyšuje. Pri opakovaných previneniach platí aj tréner.

NEW YORK. Hokejový obranca Montrealu Canadiens P. K. Subban dostal ďalšiu pokutu za filmovanie. Tentokrát musel za svoj prikrášlený pád v zápase NHL 12. marca s Ottawou Senators zaplatiť 3000 dolárov.

Vedenie zámorskej súťaže ho z filmovania usvedčilo tretíkrát za posledné tri mesiace.

Filmovanie P. K. Subbana v zápase proti Ottawe.

Dvadsaťšesťročný Subban podľa portálu sportsnet.ca absolvoval v piatok telefonát od šéfa hokejových operácií NHL Colina Campbella. Varoval ho, že ďalšie nafilmované pády ho už vyjdú drahšie. A snažil sa mu dohovoriť, aby sa vyhol podobným momentom.

V tejto sezóne usvedčila NHL z filmovania 59 hráčov. Medzi nimi je aj slovenský útočník Toronta Maple Leafs Richard Pánik. Pád nafilmoval dvakrát a musel zaplatiť pokutu 2000 dolárov.

Za prvé usvedčenie dostane hráč podľa pravidiel NHL varovanie. Za ďalšie sú už pokuty - za druhé 2000 dolárov, za tretie 3000 dolárov, za štvrté 4000, ale vtedy už musí 2000 zaplatiť aj jeho tréner.

Takto sa to postupne zvyšuje. Za siedme a ôsme filmovanie už platia hráč aj tréner po 5000 dolárov.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.