Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Štvrtým z Prešova odchádzajúcich hádzanárov je Radoslav Antl

Skúsený borec. Radoslav Antl dohrá sezónu v Maďarsku. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 24. jan 2016 o 23:00

Čo avizoval, to aj postupne realizoval.

Majiteľ Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar tvrdil, že z hľadiska dôležitosti jedenásťnásobný hádzanársky majster republiky v sezóne 2015/2016, predovšetkým tým, že nepostúpil zo skupinovej fázy Ligy majstrov, to podstatné už odohral. Preto otvorene hovoril o zamýšľaných zmenách v hráčskom kádri.

PREŠOV. Tie sú už realitou. Tatran Prešov uvoľnil na hosťovanie do konca tejto sezóny kvarteto svojich skúsených hádzanárov.

Najprv zverejnil, že do katarského klubu Al Rayyan odchádza Oliver Rábek a do maďarského prvoligového Egeru idú Alexander Radčenko a Andrej Petro. Nuž a po sobotňajšom extraligovom zápase so Šaľou sa s Prešovom nateraz rozlúčil aj Radoslav Antl.

Aj on smeruje pomôcť so záchranou v najvyššej súťaže Egeru SBS Eszterházy.

Nastal čas dať šancu mladým

Skúsenosť v tíme z TATRAN handball areny v zvyšku sezóny. V nej slovenský majster odohrá v SEHA Gazprom lige už len štyri zápasy a zabojuje v nich o miestenku v záverečnom turnaji. Hrať bude vo finále Slovenského pohára s Hlohovcom (27. 1. vonku, odvetu doma 3. 2.) a pokračovať bude v extraligovom ťažení za dvanástym titulom.

V nich by mali viac priestoru dostávať aj talenty z prešovskej mládežníckej liahne. Poltucet dorastencov sa predstavil už v zápase so Šaľou.

„Ku zmenám sme nepristúpili preto, aby sme niečo na skúsených hráčoch ušetrili, ako sa to niekde takto interpretuje. Tatran má profesionálnych hráčov i manažérov. Nuž a to či bude, alebo nebude platiť štyroch hráčov, nie sú peniaze, ktoré by v našom klube delili alebo násobili. Robíme to preto, aby viac príležitostí dostali mladí hráči. Nepodceňujem Slovenský pohár, ani extraligu. Tvrdím však, že mladíci musia v nich dostávať viac priestoru. V kádri A mužstva máme dvadsaťjeden hráčov. Odchod štyroch by nemal nejako zvlášť zamiešať zostavou či výsledkami. Toto je hlavný dôvod, prečo sme skúsených hádzanárov do konca tejto sezóny uvoľnili na hosťovanie,“ zdôvodnil rozhodnutie majiteľ klubu.

Za odchodmi do Maďarska Z. Heister

Miloslav Chmeliar pokračoval.

„Za odchodom O. Rábeka do Kataru je francúzsky manažér, ktorý sa pred rokom podieľal na hosťovaní D. Kristopansa v klube Al Rayyan. V prípade odchodov trojice hráčov do maďarského Egeru ma oslovil bývalý reprezentačný tréner Z. Heister. Zareagoval na moje slová o možnom uvoľnení niektorých hráčov. Požiadal, či môžem pomôcť jeho priateľov v Egeri. Nebol som proti. Načrtol som mu aj teoreticky možný okruh hráčov, ktorých by sa hosťovanie týkalo. Za predpokladu, že Maďari sa dohodnú s našimi hráčmi, vravel som, že potom sa iste dohodnú aj kluby. Šlo v prvom rade o najskúsenejších Radčenka Antla, ktorí za roky strávené v Tatrane to veľmi veľa spravili."

Obaja sa v Prešove usadili, postavili rodinné domy.

"Verím, že naše cesty sa nerozchádzajú a po sezóne si spolu sadneme a rozoberieme budúcnosť. Mosty za nikým nezvyknem páliť. Za to, čo pre prešovskú hádzanú urobili, aj s ohľadom na vyšší vek, sme im umožnili hrať bez stresu, ktorý v jednej súťaži v Maďarsku je nesporne väčší, ako hrať v troch súťažiach za Tatran. Otvorené je ešte ďalšie pôsobenie chorvátskeho brankára Vladimira Božiča, o ktorého bol záujem v Katare, ale čosi sa momentálne v rokovaniach vraj zadrhlo. Už bez spomenutých hráčov sme hrali proti Šali. Čakáme, že čoskoro po zraneniach naskočia do zostavy aj A. Peskov, J. Hrstka, D. Pogány, I. Ivkovič.“

Na Slovenský pohár už novým autobusom

Pozajtra nastúpi Tatran Prešov na prvé finále SP na ihrisku HC Sporta Hlohovec. Do dejiska sa Prešovčania povezú už na novom autobuse rovnakej značky aj farby, akým jazdili po Európe doposiaľ, ale už podstatne modernejším, luxusnejšie vybaveným.

„Zápas v Hlohovci nebude ľahký, to je nám jasné. Štyria odišli, štyria sú zranení a navyše nad štartom Sadového (po strete s T. Mažárom schytal „koňara“ pozn. red.) visí otáznik. Verím však, že mužstvo sa vypne k výkonu, ktorým dosiahnu výsledok, zaručujúci výhodnú pozíciu na pohárovú obhajobu. Doterajší autobus bol napriek ôsmim rokom mimoriadne zachovalý, vlastne stále ako nový. Vymenili sme ho však za generačne novší, s podstatne lepším vybavením, výkonnejším motorom automatickou prevodovkou, pohodlnejším usporiadaním sedadiel, kuchynkou, spálňou pre druhého vodiča, s WC. Skrátka, s väčším štandardom, prispôsobeným postavám hádzanárov,“ predstavil nový „domov na kolesách“ Chmeliar.

„Objednali sme ho pred rokom, je už doma a v stredu vyrazí na prvú jazdu. Dúfam, šťastnú a čo do výsledku zápasu aj úspešnú.“

DOHRÁVKA 10. KOLA EXTRALIGY

Prešov - Šaľa 32:25 (16:12)

Najviac gólov: L. Urban 7, Furlan 6/1, Kríž 4, Antl 4/2 - Buvala 5, Masaryk a P. Krok po 4. Pok. hody: 3/3 - 2/1, vylúčení: 1 - 1, rozhodovali: Cipov a Klus (obaja SR), 582 divákov.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.