Štvrťfinále MS v hokeji 2023 bude bez Slovenska. Pozrite si dvojice a program

Dvojice a program štvrťfinále MS v hokeji 2023. Slovensko nepostúpilo.
Dvojice a program štvrťfinále MS v hokeji 2023. Slovensko nepostúpilo. (Autor: TASR)
Sportnet, SITA|23. máj 2023 o 21:42

Slovenskí hokejisti obsadili v skupine B na MS v hokeji 2023 nepostupové 5. miesto a z účasti vo štvrťfinále sa na ich úkor teší Lotyšsko.

TAMPERE, RIGA. Slovenskí hokejisti nepostúpili do štvrťfinále MS v hokeji 2023. V utorok neskoro večer o tom rozhodol záverečný zápas skupiny B v Rige, v ktorom domáci Lotyši zdolali dovtedy suverénnych Švajčiarov 4:3 po predĺžení.

Slováci potrebovali 3-bodové víťazstvo favorita, ktorý sa dostal do vedenia v 54. minúte, ale náskok neudržal. Slovenský tím tak odcestuje v stredu domov s celkovým turnajovým 9. miestom.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho síce v utorok zdolali Nórov 4:1, no domáci Lotyši zabrali proti favoritovi. Švajčiari nechali v utorok oddychovať svojich najlepších hráčov pred štvrtkovým štvrťfinále, v ktorom v Rige vyzvú Nemcov.

Lotyši sa ziskom dvoch bodov posunuli na 3. miesto v hodnotení skupiny a o semifinále zabojujú so Švédmi.

V treťom utorkovom súboji v Rige prehrali Česi s Kanaďanmi 1:3 a postúpili až zo 4. priečky, na štvrťfinále cestujú do Tampere a tam ich čaká výber USA.

Američania v skupine A v utorok zdolali Švédov 4:3 po predĺžení a s 20 bodmi z 21 možných ovládli hodnotenie v Tampere. Vo fínskej skupine tiež Nemci zdolali Francúzov 5:0 a potvrdili tým prienik do štvrťfinále.

Vo večernom súboji Fíni nemali problémy s Dánmi a triumfovali nad nimi vysoko 7:1.

Pozrite si tabuľky skupiny A a skupiny B, a tiež dvojice a program štvrťfinále na MS v hokeji 2023.

Dvojice a program štvrťfinále MS v hokeji 2023

Štvrtok 25. máj:

Pavúk MS v hokeji 2023

Konečná tabuľka skupiny B na MS v hokeji 2023

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body