Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Stela Semanová niečo podelila aj po otcovi

(Autor: archív)
Rudolf Rondzik|Publikované 19. sep 2016 o 22:00

Šarišankám tak výdatne pomáha na ceste medzi ženskú elitu.

PREŠOV. Iba 15-ročná dcéra známeho bývalého futbalistu prvoligového Tatrana Prešov Mareka Semana strieľa góly ako na páse. 

 Po 4. kole druhej ligy futbalistiek v skupine C sa zdá, že o prvenstve v nej a zároveň o postupe do najvyššej súťaže môžu reálne uvažovať iba v Tatrane Prešov.

Ich jednoznačné víťazstvo v Lučenci s Novohradom 3:0 to len potvrdzuje. Zaujímavosťou tohto duelu bol fakt, že o všetky tri góly sa postarala Stela Semanová a dosiahla tak klasický hetrik.

Pracuje na sebe od ôsmich rokov

Jej strelecký apetít však nie je náhodný. S desiatimi presnými strelami je jednoznačne najlepšou strelkyňou súťaže nielen v C skupine, ale i celkove v rámci všetkých troch skupín.

Kde sa to v 15-ročnej slečne berie?

„Ja ani neviem,“ skromne hľadala slová mladá futbalistka, dcéra známeho bývalého hráča prvoligového Tatrana Prešov Mareka Semana.

Žeby naozaj ani dievčenské jabĺčko sa od stromu ďaleko nezakotúľalo? „Asi,“ pripustila Stelka, ako ju volá jej tréner Marek Semančík a pokračovala: „Proste futbal ma baví, sme dobrá partia, relatívne už dlho pokope a tak sa nám hrá dobre. Spoluhráčky ma dobrou loptou vedia nájsť a ja to už nejako do tej siete pošlem. Avšak sú za tým odtrénované hodiny a hodiny a navyše ešte individuálne láskanie sa s loptou. Ja sa jej už vážne venujem od 8 rokov, takže sa na mňa niečo nalepilo a verím, že som dačo podelila aj po otcovi,“ priznala farbu úspešná strelkyňa.

Tréner nechápe, prečo nie je v reprezentácii

Trénerovi Semančíkovi však nejde do hlavy, ako ju môžu prehliadať zostavovatelia reprezentačných výberov: „To nie je otázka iba týchto pár týždňov čo sú naše súťaže rozbehnuté. Stelka si výbornú výkonnosť udržuje dlhodobo, no repre tréneri to akoby nechceli vidieť. Na Slovensku zatiaľ nebehá toľko výborných dievčat, aby sme jednu prehliadali, či si ju mohli oželieť. Verím, že sa i svojou futbalovou kanonádou prestrieľa do najcennejšej nominácie.“

Výsledky: Lučenec – Tatran 0:3 (0:2), góly: 12.,40.,85. (z 11 m) Semanová. Lokomotíva Košice – Sp. N. Ves 0:5 (0:2), góly: 8. Polláková, 18. Jarošová, 49. Harnuboglu, 51. Juhásová (vl.), 76. Krátka. Duel Poprad – Humenné bol odložený.

Autor: Rudolf Rondzik

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.