Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Stavbárov trápia zranenia a choroby

Sportnet|Publikované 2. apr 2009 o 22:00

V zostávajúcich troch kolách základnej časti hádzanárskej extraligy mužov sa hráči Inžinierskych stavieb Košice dvakrát po sebe predstavia na

palubovkách súperov a posledný duel ich čaká doma s Považskou Bystricou, ktorá im nepríjemne dýcha na chrbát v boji o druhú priečku tabuľky.

KOŠICE. Stavbári si po predchádzajúcich bodových stratách urobili chuť vo východniarskom derby s Bardejovom a pred zajtrajším zápasom s poslednou Trnavou sa od nich iné ako víťazstvo ani neočakáva.

Zo šiestich bodov potrebujú tri

V hre je posledných šesť bodov, ktoré rozhodnú o poradí na druhom a štvrtom mieste, keď o víťazovi základnej časti nie je pochýb, lebo Tatran Prešov má dostatočný náskok. Pri hernej kvalite košického celku sa dá očakávať, že môžu získať šesť v súbojoch s Trnavou, Hlohovcom a spomínanou Pov. Bystricou. "Domnievam sa, že vonku by sme mali získať štyri body a vyhrať sa patrí aj doma, ale môžeme si položiť aj otázku, či to na palubovke potvrdíme. Na potvrdenie druhej priečky nám môžu stačiť aj dva body, no tri nám iste túto pozíciu zabezpečia. Všetko sa to môže zamotať v týchto dvoch kolách, ako bude hrať Považská. Pokojne sa môže stať, že v poslednom kole už náš vzájomný duel nebude rozhodovať o ničom. Všetko je to iba v teoretickej rovine a my sa sústreďujeme hlavne na zajtrajší zápas v Trnave. Ideme s jediným cieľom - bodovať, lebo v doterajších stretnutiach sme tohto súpera zakaždým prevýšili," hovorí hrajúci asistent trénera Ján Kolesár. Košičania majú štvorbodový náskok pred treťou Považskou Bystricou aj štvrtými Novými Zámkami. Všetko majú východniari v najbližších troch kolách vo svojich rukách. "Kvalita je na našej strane, ale domáce prostredie ich môže trocha viac vyhecovať, ale doteraz sme s Trnavou uhrali jednoznančné výsledky. Otázne je, v akom zložení nastúpime, lebo máme zranených aj chorých hráčov a chýbajú nám momentálne ľaváci. Pod hru sa môžu podpísať viaceré okolnosti, ale som presvedčený, že zopakujeme dobrý výkon a pripíšeme si dva body," povedal J. Kolesár. Posledný celok tabuľky v súboji so stavbármi nemá čo stratiť a môže iba získať. Dá sa však predpokladať, že oslabený celok východniarov nepripustí žiadne prekvapenia a získa povinné víťazstvo.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.