Šprint IBU Cupu v Novom Meste na Morave vyhrala Chevalierová

Chrapánová uzatvárala tretiu desiatku pretekárok.
Chrapánová uzatvárala tretiu desiatku pretekárok. (Autor: SITA/AP)
SITA|10. jan 2016 o 12:09

Z kvarteta slovenských biatlonistiek bola tentoraz najlepšia Martina Chrapánová na 39. priečke.

NOVÉ MESTO NA MORAVE. Francúzska biatlonistka Anais Chevalierová s náskokom 9,4 sekundy zvíťazila v českom Novom Meste na Morave v nedeľňajšom šprinte na 7,5 km v rámci 4. kola IBU Cupu.

Druhá skončila Ukrajinka Jana Bondarová a tretia bola Ruska Svetlana Slepcovová (+16,6). Všetky tri medailistky mali bezchybnú streľbu.

Ruská hrdinka sobotňajšieho šprintu Oľga Jakušovová (+29,0) nesklopila jeden terčík a musela sa uspokojiť so štvrtým miestom.

Z kvarteta Sloveniek bola tentoraz najlepšia 39. Martina Chrapánová, ktorá po troch ranách mimo zaostala o 2:14,6 min.

Ivone Fialkovej (+2:15,9) sa nepodarilo nadviazať na 7. priečku, ktorou otvorila víkend: vo výsledkovej listine figuruje na 42. pozícii s troma chybami.

Celkovo štartovalo 84 pretekárok.

O 13.30 h prídu na rad rýchlostné preteky mužov na 10 km. Oproti pôvodnému programu sa počas víkendu konajú len šprinty.