Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Spokojné boli obe strany

Bojovali, koľko vládali. Popradčanky siahli na dno svojich síl. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 12. nov 2012 o 23:00

Sedem statočných popradských basketbalistiek nastúpilo proti Good Angels Košice. Konečný výsledok 35:114 síce hovorí jasnou rečou.

Sedem statočných popradských basketbalistiek nastúpilo proti Good Angels Košice. Konečný výsledok 35:114 síce hovorí jasnou rečou, okyptené domáce dievčatá však bojovali zo všetkých síl.

POPRAD. Na domácej lavičke bolo k dispozícii iba sedem hráčok, ôsmou bola asistentka trénera Katarína Poláková Horváthová, ktorá bola pripravená v prípade núdze zasiahnuť do hry.

„Vedeli sme, že nás čaká najťažší možný súper. Pre nás i divákov je ale sviatok, keď vidia takéto hráčky na palubovke. Vekový priemer našich dievčat pod košom je 17 rokov, rovnako mladé hráčky máme aj na krídlach. Myslím si, že v určitých momentoch sme dokázali pod košom ubrániť veľmi dobré hráčky súpera a zabojovať. Dali sme iba 35 bodov, ale s našou výškou a lavičkou, ktorú máme, si na viac ani trúfať nemôžeme. Točili sme iba sedem hráčok, chýbali nám až tri zo základnej zostavy, ktoré by dostali veľkú minutáž. Tento výkon beriem ako maximum, čo sa dalo urobiť,“ konštatoval tréner ŽBK Poprad Ľuboslav Kovalský.

Najbližšie sa Popradčanky predstavia na palubovke Cassovie Košice, s ktorou doma prehrali iba o štyri body.

„Určite nám bude chýbať Jasmine Stohrová, ktorá má stále naliate koleno a presnú diagnózu jej preto ešte neurčili. Vyzerá to tak, že s ňou nemôžeme rátať dlhodobo. Zuzka Ivančáková bola na antibiotikách, ďalší zápas by už mohla byť k dispozícii. Verím, že na Cassovii nastúpi aj Miňa Draganovská, aby sa aspoň trochu zvýšil náš výškový priemer. Dúfam, že nás bude aspoň deväť. Na Cassovii určite zabojujeme,“ doplnil Kovalský.

Dva ciele splnili

Tréner Good Angels Košice Maroš Kováčik sa po domácom zápase s Popradom (124:13) vyjadril, že tréning by bol pre jeho hráčky lepší. Bolo to tak aj teraz v Poprade?

„Bol to dobrý zápas, myslím, že to malo trošku aj náboj. Kvalitu Popradu zvýšila americká hráčka Davisová, ktorá vie hrať basketbal a je to bojovný typ. Domáci tím nestrácal toľko veľa lôpt. Pred zápasom sme si určili tri ciele a dva z nich sme splnili. Bolo to 113 strelených bodov, 33 inkasovaných a 17 útočných doskokov. O tie dva bodíky nám to ušlo. Keby hráčky splnili všetky tri, začali by sme trénovať až v utorok večer. Trošku ma mrzí, že Sverrisdottirová si urobila malý výron a nemohli sme ju ešte viac zapojiť do hry. Preto rotovalo iba osem hráčok, Bojovičová je kvôli vízam štyri dni doma a Williamsová z osobných dôvodov nepricestovala. Sme však spokojní, nikto sa nezranil a môžeme sa pripravovať na Ružomberok,“ uviedol Kováčik.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.