Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Spišiaci prišli o bod v posledných sekundách

Nepremenený pokutový kop. Najväčšiu šancu FC VSS Košice mali v prvom polčase, keď Kubík z penalty netrafil bránu. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 2. okt 2016 o 22:00

FC VSS Košice zahodili penaltu, ale posledný rohový kop zužitkoval Jonec.

SP. NOVÁ VES. Futbalový sviatok bol na Spiši v prvú októbrovú sobotu.

V druholigovom východniarskom derby Spišská Nová Ves privítala lídra tabuľky FC VSS Košice.

Posledný roh a gól

Košičania na ihrisku ukázali, prečo sú v tabuľke na prvom mieste. Ich rýchle protiútoky robili domácej obrane veľké problémy. V 27. minúte najväčšiu šancu Kubík zahodil, keď z nariadeného pokutového kopu poslal loptu vysoko nad bránu.

„Podarilo sa nám zvíťaziť v záverečných minútach. Za celý zápas a našu aktivitu sme si tri body zaslúžili. Vždy verím svojim chlapcom a videl som, že súper už má toho dosť. Treba sa poďakovať mojim zverencom, že išli do poslednej sekundy a blahoželám im k víťazstvu,“ povedal po stretnutí tréner FC VSS Košice Jozef Majoroš.

Gól možno nevideli

Zo štyristo divákov väčšina rozhodujúci gól ani nevidela. Časť z nich už bola na odchode, ďalší sledovali dianie v sektore hostí, keď pred zahrávaním rohového kopu fanúšikovia Košíc pustili modrú svetlicu a domáci usporiadatelia zjednávali nápravu.

Už len chýbalo zahrať rohový kop a ísť do šatne. V závare pred bránou sa lopta dostala k Michalovi Jonecovi a ten pohodlne zakončil.

„Pre nás to bol nesmierne náročný zápas. Dlho sa nám nedarilo streliť gól. Zahodili sme kopec šancí plus pokutový kop. Našťastie, v závere nám to padlo. Takáč dobre zahral rohový kop, otvoril sa mi priestor pred bránou a do prázdneho priestoru už nebol problém poslať loptu do siete. Z troch bodov je veľká radosť a boli aj zaslúžené, lebo sme boli lepší ako domáci. Len sme nedokázali presne zakončiť. Teraz si užijeme tri body, víkend a bude dobre,“ skonštatoval hrdina stretnutia v drese hostí Michal Jonec.

Túžba po remíza

O tom, že zápas sa hrá dovtedy, kým rozhodca nefúkne do píšťalky, sa dokonale presvedčili Novovešťania. Remíza s prvým mužstvom tabuľky by bola veľmi dobrá a povzbudivá. Spišská je momentálne v dobrej forme a po Košiciach ich čaká dôležitý súboj v Slovenskom pohári.

„Prehrať s lídrom o gól a ešte k tomu v deväťdesiatej minúte, to neskutočne mrzí. Všetci sme bojovali a nechali všetky sily na ihrisku. Jedna štandardná situácia v závere o všetkom rozhodla. Je pravda, že Košičania zahodili penaltu, no nás to nakoplo ešte viac. Možno remíza by nám svedčila viac. Od Košíc sme čakali, že budú agresívni v útoku, silní na lopte. To sme dokázali eliminovať, no škoda preškoda posledných sekúnd,“ sklamane uviedol po stretnutí hráč FK Spišská Nová Ves Dárius Vandraško.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.