Sparta postúpila do semifinále, Mikuš skóroval, Réway asistoval

Martin Réway prispel k víťazstvu Sparty Praha v štvrtom zápase štvrťfinále play-off jednou asistenciou. (Autor: hcsparta.cz)
TASR|16. mar 2015 o 21:24

V drese Brna na ľade Zlína chytal do 36. minúty Marek Čiliak. Potom ho vystriedal Martin Falter.

PRAHA. Hokejisti Sparty Praha sa stali prvými semifinalistami play-off českej extraligy. V pondelok vyhrali v Hradci Králové nad domácim Mountfieldom 4:3. V sérii triumfovali 4:0 na zápasy.

K víťazstvu a postupu pomohli aj slovenskí hokejisti. Jeden gól strelil obranca Juraj Mikuš, asistenciu zaznamenal útočník Martin Réway.

V drese domácich dostal už v 7. minúte trest do konca zápasu Roman Kukumberg.

V ďalšom štvrťfinále vyhral Zlín nad Brnom 5:3. Stav série vyrovnal na 2:2. Za Brno chytal do 36. minúty slovenský brankár Marek Čiliak. Potom ho vystriedal Martin Falter.

Jednu asistenciu si za hostí pripísal obranca Tomáš Malec.

Česko - štvrťfinále play-off, štvrté zápasy:

Hradec Králové - Sparta Praha 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)

Góly: 10. Tvrdík, 22. Šimánek, 36. Valcourt - 9. Buchtele (RÉWAY), 10. MIKUŠ, 26. Forman, 56. Kumstát.

/stav série: 0:4/

Zlín - Kometa Brno 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)

Góly: 14. Ondráček, 26. Svoboda, 33. Kubiš, 36. Vlach, 43. Ondráček - 37. Mrázek, 40. Němec, 55. Káňa (MALEC)

/stav série: 2:2/

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Sparta postúpila do semifinále, Mikuš skóroval, Réway asistoval