Slovenskí kanoisti skončili v pretekoch Svetového pohára tesne za pódiom

Slovenskí rýchlostní kanoisti Erik Vlček (vľavo) a Csaba Zalka.
Slovenskí rýchlostní kanoisti Erik Vlček (vľavo) a Csaba Zalka. (Autor: TASR)
Sportnet|1. jún 2019 o 13:20

Vlček so Zalkom obsadili štvrté miesto v K2 na 500 metrov.

DUISBURG. Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike na pretekoch Svetového pohára v nemeckom Duisburgu nedosiahli na pódiové umiestnenia v dvojkajaku mužov na 500 m napriek tomu, že v A-finále sa predstavili až dve lode spod Tatier.

Erik Vlček s Csabom Zalkom obsadili nepopulárnu štvrtú priečku s odstupom 313 tisícin sekundy za francúzskou posádkou na treťom mieste Samuel Baláž s Ákosom Gacsalom skončili na poslednej deviatej pozícii.

Prvenstvo si vyjazdili Nemci Max Rendschmidt s Maxom Lemkem pred Rusmi Olegom Gusevom s Vitalijom Jeršovom.

Gabriela Ladičová finišovala v B-finále C1 na 200 m druhá, celkovo bola jedenásta.

Svetový pohár v rýchlostnej kanoistike - Duisburg (Nem.)

MUŽI - K2 500 m - A-finále:

1.Rendschmidt, LemkeNemecko1:28,986 min
2.Gusev, JeršovRusko1:29,642 min
3.Burger, DecorchemontFrancúzsko1:29,946 min
4.Vlček, ZalkaSlovensko1:30,259 min
9.Baláž, GacsalSlovensko1:31,941 min

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Slovenskí kanoisti skončili v pretekoch Svetového pohára tesne za pódiom