Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Soták: Naša sila bude ešte rásť

Sportnet|Publikované 12. dec 2013 o 23:00

Slávia Svidník sa po víkende vyhupla do čela volejbalovej extraligy mužov. Dopomohlo jej k tomu 6 bodov získaných v priebehu jedného víkendu.SVIDNÍK. Volejbalisti Slávie Svidník zvládli počas posledného víkendu dva šlágre a pevne sa usadili na čele mužskej extraligy.

V sobotu privítali doma Svidníčania v tom čase lídra z Prešova a v dramatickom derby zvíťazili 3:0 (24, 23, 25). Keďže sa obidvaja súperi navzájom strážili, všetky sety sa niesli vo vyrovnanom duchu.

Hoci hostia mali setbal v prvom aj treťom dejstve, kedy sa nezlomili ani za stavu 14:18, neuhrali nakoniec ani set. Rozdielovým bol prístup k servisu v koncovkách, kde M. Malina s J. Buckim Prešovčanom nič nedarovali.

„S Prešovom sme ponúkli pekný volejbal, verím, že sa páčil aj divákom. Na zápas sme sa tešili, lebo sme sa chceli revanšovať za výkony v našom prvom vzájomnom meraní síl. Keďže išlo navyše o derby a súboj prvého s druhým, všetci sme boli namotivovaní a nastavení na víťazstvo. Vďaka Marekovi Malinovi s Kubom Buckim sme sa mohli spoľahnúť na servis, dobre sme prihrávali a v koncovkách sme boli odvážnejší. Súpera sme zatlačili, čím sme ho donútili k tomu, aby urobil viac nevynútených chýb, a to rozhodlo,“ hodnotil nahrávač Slávie Svidník Stanislav Soták.

Na potvrdenie pozície lídra potrebovali zverenci Petra Kalného zabrať v nedeľu v Myjave. Po ceste cez celé Slovensko čakala na Svidníčanov poriadna fuška, pretože svoje ambície majú aj domáci. Hoci Spartak v prvom a štvrtom sete viedol po druhých technických timeoch 16:12 a 16:13, Svidníčania v koncovkách ukázali pevnejšie nervy, v priebehu pár výmen vzali Myjave vietor z plachiet a zaslúžene si odviezli domov tri body.

„Nebolo to jednoduché, ale povzbudení výhrou v Prešove sme únavu nevnímali. Myslím si, že v Myjave to bol ešte lepší zápas ako v sobotu. Domáci nám chceli oplatiť prehru zo Svidníka a kožu lacno nepredali. Nám sa opäť darilo na servise, ktorým sme si dosť pomohli a definitívne sme súpera zlomili tým, že sme boli v koncovkách istejší,“ konštatoval S. Soták.

V najbližšom kole sa Svidník predstaví v Nitre a pokiaľ vyhrá, plus Prešov neuspeje v Prievidzi, stane sa kolo pred koncom základnej časti jej istým víťazom.

„Nehodnotil by som naše postavenie v tabuľke, podstatné je v prvom rade to, ako hráme. Verím, že tak ako bude sezóna gradovať, bude rásť aj naša sila. Teším sa na ďalšie stretnutia, kde určite predvedieme kvalitnú hru a volejbalovú verejnosť presvedčíme, že prvé miesto nám patrí zaslúžene. Z toho dôvodu sa musíme sústrediť na veľmi ťažký duel v Nitre a zabudnúť nesmieme ani na posledné domáce vystúpenie s lepšiacim sa nováčikom z Prievidze,“ ostal nohami pevne na zemi S. Soták.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.