Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Sninu zničila štvrťhodinová gólová smršť Slovana

Realizátor rohových kopov. J. Čabala strelil v zápase Giraltoviec so Sninou aj jeden gól. (Autor: Ladislav Lukáč)
Miroslav Deutsch|Publikované 5. sep 2016 o 00:00

Giraltovce privítali súpera, s ktorým majú nepriaznivú bilanciu.

GIRALTOVCE. Snina si totiž z Giraltoviec vozila pravidelne akýkoľvek bodový úlovok. Táto skutočnosť ovplyvnila výkon domácich v úvode a nervozita na ich kopačkách bola zjavná.

Úľava však prišla už v 16. minúte, keď po pravej strane unikol Kuriplach a jeho presnú prihrávku premenil nekompromisne Pankuch na vedúci gól.

Giraltovčania postupne ovládli dianie na ihrisku, boli iniciatívnejší, ale do väčšej šance sa nedostali.Hostia po inkasovanom góle neboli vo svojej koži, ich hra postrádala iskru i nasadenie, čo sa im neskôr kruto vypomstilo.

Po prestávke predviedol Slovan nevídaný výkon. Odvážnou útočnou hrou postavil hráčov súpera do úlohy štatistov. Štvrťhodinová smršť doslova Sninu zmietla z ihriska. Všetko začal faul Matúsa na unikajúceho Čurlíka na hranici šestnástky a z následného priameho kopu v 48. minúte Čabala figliarsky prekonal Brzu.

Ten istý hráč o desať minút kolmou prihrávkou našiel Digoňa a ten prudko k žrdi dal tretí gól.

Skazu hostí dokonal v 63. minúte 18-ročný Sivák, prešiel všetko, čo mu stálo v ceste, ponúknutú loptu poslal Kutiplach pod brvno a bolo 4:0.

Najlepší výkon v sezóne

Útoky Slovana sa valili aj naďalej a hostia môžu ďakovať všetkým svätým, že neodišli s poriadnou nádielkou. Zaujímavosť bola, že režisér Slovana bol ľavý obranca Ján Čabala. Ten nielenže zásoboval spoluhráčov presnými prihrávkami, ale zahrával aj všetky štandardky a zariadil prvé dva góly po prestávke.

„Bol to môj najlepší výkon v tomto ročníku. Pri priamom kope som videl brankára pri vzdialenejšej žrdi a zároveň aj škáru medzi múrom a druhou žrďou. Loptu som poslal ľavačkou práve tam a gólman to už nestihol. Veľmi ma to potešilo a navyše som vystihol aj Digoňa pred tretím gólom v šestnástke a on už vie, čo s loptou. Hrali sme výborne a naši diváci boli nadšení. Som spokojný,“ konštatoval 25-ročný kreatívny futbalista, ktorý sa stal obrancom len z núdze.

Sklamali hlavne v obrane

Hostia mohli inkasovať ešte štyrikrát, ale mladý Sivák, hoci sa dostal tri razy sám pred Brzu, vždy tesne minul odkrytú bránku a keď Kuriplach zahodil tutovku, boli hostia radi, že je koniec, pričom prišli v závere o vylúčeného Lukáča.

Nečudo, že kormidelníkovi Sniny Pavlovi Diňovi nebolo príliš do reči: „Sklamali sme hlavne v defenzívnej činnosti. Domáci rozhodli v priebehu pätnástich minút, keď dali tri góly a ďalšie šance ešte nevyužili. Ich výhra je úplne zaslúžená.“

Tréner Giraltoviec Ondrej Desiatnik prekvapil aj kritikou do vlastných radov: „Prvý polčas bol z našej strany opäť slabý, čo sa týka pohybu i futbalovosti a to aj napriek tomu, že sme sa ujali vedenia. Druhý polčas sa už priblížil mojim predstavám. Chlapci si už zrazu vedeli prihrať, zakombinovať a aj pohotovo zakončovať. Strelili sme síce tri rýchle góly, ale aj ďalšie vyložené príležitosti Siváka i Kuriplacha si pýtali gólové zakončenie. V našej hre ešte máme čo vylepšovať.“

Súvisiace články