Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Slovnaft Cup – Do nového ročníka sa prihlásilo 229 tímov, Richtárik: Som rád, že sa koronavírus negatívne neprejavil na počte prihlásených

Branislav Sarňák|15. júl 2020 o 11:00

BRATISLAVA (SFZ) – Do nového ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu, ktorého prvé kolo je na programe na prelome júla a augusta sa prihlásilo o jedno mužstvo viac, ako v uplynulej edícii. O trofej v sezóne 2020/21 zabojuje spolu 229 tímov, ktoré majú hrajú od 5. ligy až po Fortuna ligu (plus dvaja víťazi oblastných pohárov – pozn.).

V prvom kole sa môžu fanúšikovia tešiť na 101 zápasov, no nezapoja sa do neho ešte tie najväčšie lákadla, mužstvá najvyššej súťaže a II. ligy. Tie sú už tradične nasadené do 2. kola. „Prvé kolo je založené na regionálnom princípe, to znamená, že sa medzi sebou stretnú spravidla len mužstvá z jedného regiónu. Dvojice prvého kola si žrebujú samotné regióny, následne sa vytvorí pavúk, ktorý je platný aj pre ďalšie dve kolá. Od štvrtého kola sa už každé ďalšie žrebuje samostatne,“ ozrejmil vedúci oddelenia riadenia súťaží Miroslav Richtárik.

Po koronakríze sa ukazuje, že klubom na Slovensku futbal veľmi chýbal. Poukazuje na to aj fakt, že do 52. ročníka Slovenského pohára sa prihlásil o jeden tím viac, ako do predošlého. „Som rád, že sa koronavírus negatívne neprejavil na počte prihlásených. Ukazuje sa, že Slovnaft Cup v takomto formáte, pri ktorom môžu kluby z regionálnych súťaží v ďalších kolách privítať na domácom ihrisku súpera z Fortuna ligy prípadne II. ligy, je pre tímy zaujímavý,“ vravel Richtárik.

Aj v sezóne 2020/21 budú súperiť kluby o zaujímavé finančné a materiálne odmeny. „Víťaz Slovnaft Cupu zinkasuje odmenu 50 000 eur, zdolaný finalista 20 000 eur a neúspešní semifinalisti po 5 000 eur. Najúspešnejší klub z regionálnych futbalových zväzov získa finančnú odmenu 3 000 eur, pokiaľ nepostúpi do semifinále. Okrem toho dostanú mužstvá, ktoré sa zapoja do 1. respektíve 2. kola zápasové lopty – domáci klub päť a hosťujúci tri,“ priblížil vedúci oddelenia riadenia súťaží.

Vybrané stretnutia budeme divákom sprostredkovávať aj prostredníctvom našej platformy Futbalnet.tv, ako to bolo v predošlých ročníkoch.

Žreb 1. kola Slovnaft Cupu nájdete TU

(Zdroj: SITA, Autor: Martin Havran)

Súvisiace články