Devätnástka si postrážila postup, s Nemeckom prehrala iba tesne

Slovenskí futbalisti do 19 rokov.
Slovenskí futbalisti do 19 rokov. (Autor: Instagram Slovenský futbalový zväz)
TASR, SITA|27. sep 2022 o 18:35

Slovenským mladíkom stačili na postup aj štyri body.

BRAUNSCHWEIG. Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov postúpila do druhej fázy kvalifikácie ME 2023. Miestenku si zaistila napriek prehre 0:1 s domácim Nemeckom, keďže tretí Bielorusi len remizovali s Arménskom 1:1.

Jediný gól vsietil v 59. minúte Umut Tohumcu a nadviazal tak na víťazné ťaženie svojho tímu. Mladí Nemci ovládli skupinu s plným počtom deviatich bodov.

"Súper bol silný v kombinácii, my sme výborne bránili a snažili sa o rýchly prechod do útoku. Do konca polčasu sme súpera nepustili do žiadnej vážnej situácie. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu.

Po inkasovanom góle sme sa snažili so stavom niečo urobiť. Nedostal sme sa k nebezpečnému zakončeniu, strieľali sme zo strednej vzdialenosti a to k vyrovnaniu neviedlo.

Favorit zápasu i skupiny bol lepší, ale pre našich hráčov bol tento zápas výborným testom kvality," povedal tréner Stanislav Macek po prehre s Nemcami podľa oficiálneho webu Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Tabuľka 12. skupiny

Domov»Futbal»Reprezentácie»Devätnástka si postrážila postup, s Nemeckom prehrala iba tesne