Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Slovensko hostí v Prešove v kvalifikácii ME Maďarsko

Sportnet|Publikované 2. nov 2012 o 23:00

Zajtra o 17. h nastúpia slovenskí hádzanári v druhom kvalifikačnom kole proti Maďarsku, ktoré v prvom doma zdolalo 32:25 Lotyšov.

V prvom zápase 4. kvalifikačnej skupiny o postup na ME 2014 hádzanárov prehralo Slovensko po statočnom výkone v Chorvátsku 21:25. Zajtra o 17. h nastúpia slovenskí hádzanári v prešovskej TATRAN handball arene (THA) v druhom kvalifikačnom kole proti Maďarsku, ktoré v prvom doma zdolalo 32:25 Lotyšov.

PREŠOV. Slovenskí hádzanári vedení trénerom Petrom Dávidom po návrate z chorvátskeho Osijeku našli od štvrtka prechodný domov v Prešove.

Po včerajších raňajkách sa nedali prehliadnuť známe hádzanárske osobnosti v dresoch slovenskej reprezentácie, vo svete uznávaný brankár Richard Štochl, Martin Stráňovský, ale aj trojica súčasných hráčov Tatrana Prešov Radoslav Antl, Vladimír Guzy, Oliver Rábek, či nie tak dávno hráč Tatrana Peter Dudáš, predovšetkým však muž z plagátov, pozývajúcich na dnešnú medzištátnu hádzanú v THA, v súčasnosti hráč bundesligového Gummersbachu Michal Kopčo.

„Návrat po čase do Prešova, do haly, v ktorej som vedno s tunajšími fanúšikmi zažíval krásne chvíle, je pre mňa jednoducho úžasný. Na účinkovanie v Tatrane, aké to v Prešove bolo skvelé, nikdy nezabudnem,“ úprimne vyriekol pri našom včerajšom stretnutí pivot slovenskej reprezentácie M. Kopčo.

„Teším sa na stretnutie s ľuďmi z prešovského klubu, jeho majiteľom M. Chmeliarom, masérom Š. Benkom, ale aj s trénermi a bývalými spoluhráčmi. V Osijeku sme na to, v akom zložení sme hrali, podali dobrý výkon. Maďarsko je ďalším veľmi silným súperom v kvalifikácii. Ich hra je spolovice postavená na výkone L. Nagyho. Hlavne to naňho musíme takticky čosi vymyslieť. V Prešove bola vždy skvelá hádzanárska atmosféra. Počúvam, že THA má byť vypredaná. Nuž dúfam, že aj ľudia nám pomôžu, hlasivkami vyburcujú k výkonu, ktorým by sme dosiahli želaný úspech.“

Podľa Antla zase zaváži výkon Štochla

K lídrom slovenskej hádzanárskej reprezentácie patrí aj skúsený kapitán Tatran Prešov Radoslav Antl, ktorý okrem iného po zápase v Chorvátsku tvrdil, že Slovensko vôbec nemuselo s favoritom prehrať.

„Za tým si stojím aj teraz,“ podčiarkol R. Antl. „V Osijeku sme nehrali zle, no základom všetkého bol ďalší skvelý výkon Riša Štochla v bráne. Ak by sa k nemu strelecky boli pridali obe krídla, či úspešnejšie by boli spojky, mohlo to byť lepšie. Zajtra hráme v Prešove. Všetci chlapci sa tešia na prostredie, na fantastickú atmosféru vo vynovenej THA. Presa len, Prešov je baštou slovenskej hádzanej, takže dnes by to malo v hľadisku doslova vrieť. Po prijateľnom výsledku v Chorvátsku ale netreba mať veľké oči. Maďari patria k európskej špičke, majú veľmi silný národný tím. Na druhej strane budeme bojovať zo všetkých síl, spravíme všetko pre úspech slovenských farieb.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.