Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Slovenskí biatlonisti mali blízko na stupeň víťazov

Sportnet|15. mar 2006 o 00:00

Ani druhý a posledný pokus biatlonistov predrať sa na stupne víťazov nevyšiel. Hoci sa obaja naši reprezentanti v porovnaní so sobotňajším vytrvalostným biatlonom na 12,5 km posunuli vo včerajších rýchlostných pretekoch na 7,5 km dopredu. Sediaci Vladimí

r Gajdičiar poskočil z ôsmeho miesta na piate, zrakovo postihnutý Marián Baláž s navádzačom Michalom Jurčom zo šiesteho na štvrté.

"Vlado, nešlo to. Na to tretie miesto," zvítal sa v cieli s trénerom Vladimírom Gogolákom 38-ročný Vladimír Gajdičiar. Otec dvoch detí z Turzovky, ktorého o nohy pripravilo železničné nešťastie, sklopil kompletných desať terčov a na trati nechal všetky sily, no od bronzového Rusa Kryžnjaka ho delilo 15,3 sekundy.

Gajdičiar musel jazdiť na trojročných lyžiach, dvanásť párov nových v hodnote 300-tisíc korún, ktoré preňho špeciálne vybral nórsky servisman, mu v závere prípravy v Liptovskom Hrádku ukradli. "Len jednu noc som prespával doma na Slovensku. Mal som ich zabezpečené železnými mrežami, no niekto vedľa rozkopal drevené dvere a ukradol ich. Už mi slovenskí biatlonisti a bežci sľúbili, že ich budú hľadať, no ak by mi ich ľudia pomohli nájsť, som ochotný aj zaplatiť. Naozaj to boli otestované kvalitné lyže," vravel Vlado, ktorý si lyže pripína na špeciálne upravené sánky a dopredu sa posúva len pomocou palíc.

Zrakovo postihnutému Mariánovi Balážovi s navádzačom Michalom Jurčom chýbalo na bronzového Kanaďana McKeevera 28 sekúnd. "Chcelo to rýchlejší beh, ale štvrté miesto musím brať. Sú tu lepší a rýchlejší bežci," vravel 30-ročný humenský rodák Marián Baláž (momentálne žije v Liptovskom Hrádku).

Baláž na rozdiel od Gajdičiara na strelnici broky nepotrebuje. Strieľa so slúchadlami na ušiach. Ako nevidiaceho ho v nich k terču navádza prerušovaný tón. Ak mieri na stred, spojí sa do jedného zvuku. Vtedy stláča spúšť laserovej pušky. Včera minul tri terče, dva razy na prvej streľbe. "Lebo som nič nepočul. Tifosi Taliana, čo šiel za mnou, povzbudzovali, ako keby Juventus vyhral Ligu majstrov. Ani neviem, ako som tie tri dal. V Nemecku sú diváci kultúrnejší. Raz som tam strieľal pred dvanásťtisíc divákmi a bolo ticho ako v márnici," rozčuľoval sa Baláž.

Súvisiace články