Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Slovenské tenistky prehrali aj to, čo sa prehrať nedalo

Magdaléna Rybáriková (vľavo) a Daniela Hantuchová prehrali zápas so srbskými tenistkami, aj keď boli od víťazstva len dva fiftíny. (Autor: ČTK)
Tomáš Prokop|17. apr 2011 o 22:00

Slovenské hráčky len ťažko hľadali slová po neuveriteľnej prehre so Srbkami, keď im nestačilo na výhru ani vedenie 6:2, 5:1 a 30:0.

BRATISLAVA. Tenisová pravda, že sa hrá do poslednej loptičky, kruto potrestala Danielu Hantuchovú s Magdalénou Rybárikovou v súboji proti Srbkám Aleksandre Kruničovej a Jelene Jankovičovej. Rozhodujúcu štvorhru mali dlho pevne v rukách, údery zahrávali aj s úsmevmi, aby napokon prehrali 6:2, 5:7, 7:9.

Kapitán Matej Lipták len ťažko hľadal slová, bolo vidieť, že aj vždy pokojného muža nalomili emócie. Snažil sa k otázkam pristupovať triezvo, ale sám priznal, že už si na dosť momentov z dnešného dňa nepamätá.

"Celé sa to zvrtlo na pár loptičkách. Najviac ma mrzí, že takto blízko k svetovej skupine nemusíme byť ešte dosť dlho. Napriek prehre chcem hráčky pochváliť, že sa vzchopili a v treťom sete bojovali až do konca."

Lipták priznal, že pred štvorhrou uvažoval aj nad tým, že by nasadil k Hantuchovej Dominiku Cibulkovú, ktorá odohrala skvelé zápasy cez víkend. "Uvažoval som nad Dominikou, ale Magda sa mi hodila k Daniele do štvorhry viac. Do stavu 6:2 a 5:1 to aj dokazovala. Chyby však potom neboli len v nej," dodal Lipták.

Daniela Hantuchová priznala, že je to veľká škoda, lebo si naďalej myslí, že máme veľmi silný tím, ktorý by mohol v Pohári federácie bojovať o víťazstvo. "Nebol to môj najdlhší deň, ale určite najemotívnejší. Za stavu 1:5 sme prestali úplne hrať, oni hrali solídne, nič extra, my sme odišli. Chcela by som však poďakovať divákom, dnes bola v NTC neuveriteľná atmosféra, najlepšia akú som v zápasoch Pohára federácie zažila za celý čas, čo ho hrám."

Rybáriková priznala, že takýto zápas v kariére ešte neprehrala. Obe naše tenistky sa zhodli, že prehru budú mať v hlavách veľmi dlho.

Baráž o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie:

SLOVENSKO - SRBSKO 2:3

Dominika Cibulková - Bojana Jovanovská 4:6, 6:3, 6:1

Daniela Hantuchová - Ana Ivanovičová 2:6, 4:6

Cibulková - Ivanovičová 6:4, 3:3 - skreč

Hantuchová - Jelena Jankovičová 2:6, 6:3, 5:7

Hantuchová, Magdaléna Rybáriková - Jankovičová, Aleksandra Kruničová 6:2, 5:7, 7:9

Fotogalériu z nedeľňajších zápasov si pozrite na sport.sme.sk

Argentína, Bielorusko, Francúzsko?
Tenisové reprezentantky Slovenska sa stretnú vo februári vo finálovom 1. kole II. svetovej skupiny tejto súťaže pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie s niekým z pätice Bielorusko (13. v renkingu krajín ITF), Francúzsko (14.), Slovinsko (15.), Japonsko (16.) a Argentína (21.).

V pondelňajšom rebríčku nastala jedna zásadná zmena vzhľadom na nasadenie pred žrebom. Z hornej štvorice sa vytratili Francúzky, namiesto nich sa k Američankám (4.), Austrálčankám (10.) a Slovenkám (11.) do nej dostali Švajčiarky (12.).

Z pätice, ktorá figuruje "pod čiarou", ubudne najneskôr 17. júla Japonsko alebo Argentína. Ako je známe, duel týchto krajín preložili presne o tri mesiace po nedávnej prírodnej katastrofe v Japonsku. Práve z tohto dôvodu zároveň zatiaľ nie je známe, či sa žreb Fed Cupu 2012 uskutoční v obvyklom termíne začiatkom júna počas parížskeho grandslamového Roland

Postavenie krajín, ktoré by mohli hrať v II. svetovej skupine Pohára federácie 2012 tenisových reprezentačných družstiev žien, v rebríčku ITF:

4. USA

10. Austrália

11. Slovensko

12. Švajčiarsko

--------------

13. Bielorusko - Slovenky by hrali u súpera

14. Francúzsko - Slovenky by hrali doma

15. Slovinsko - o výhode domáceho prostredia by rozhodol žreb

16. Japonsko* - o výhode domáceho prostredia by rozhodol žreb

21. Argentína* - Slovenky by hrali doma

* Japonsko a Argentína budú hrať o II. svetovú skupinu 16. - 17. júla 2011

SITA

Súvisiace články