Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Slovenky na turnaji v Poľsku tretie

TASR|26. okt 2003 o 16:45

Žory 26. októbra (TASR) - Slovenské hádzanárky prehrali vo svojom štvrtom a záverečnom vystúpení na 28. ročníku turnaja o Sliezsky pohár s Poľskom 25:26 ...

Žory 26. októbra (TASR) - Slovenské hádzanárky prehrali vo svojom štvrtom a záverečnom vystúpení na 28. ročníku turnaja o Sliezsky pohár s Poľskom 25:26 a so ziskom piatich bodov obsadili konečné tretie miesto za domácim družstvom a Českom.

Zverenky trénera Vojtěcha Mareša, ktoré v predchádzajúcich dueloch zdolali Tunisko a Island a remizovali s Českom, mali v prípade triumfu nad Poľskom šancu na celkové prvenstvo. Napriek výbornému úvodu však do kabín odchádzali s päťgólovým mankom a hoci po zmene strán doťahovali náskok súperiek, napokon sa im nepodarilo otočiť skóre.

Poľsko - SLOVENSKO 26:25 (18:13)

Najviac gólov: Mlotová 6, Damiecká 4, Echolcová 4 - zostava a góly SR: Kudročová, Končeková - Stuparičová 2, Flašková 2, Sedláková, Fábryová, Caltíková 3, Bencsöová, Tobiášová 7, Beňušková, Polláková, Tóthová 5/3, Kuťková 2, Hrabovská 4, rozhodovali: Pavičevič, Vujišič (SČH), 7 m hody: 4/3 - 9/4, vylúčené 3:4, 700 divákov

Slovenkám ideálne vyšiel úvod zápasu, keď sa rýchlo ujali vedenia 5:1. Domáce hádzanárky však následne začali uplatňovať agresívnu obranu, nepúšťali súperky do vyložených pozícii, vychádzala im streľba a do konca prvého polčasu si vytvorili päťgólový náskok. Po zmene strán Marešove zverenky vďaka väčšej efektivite v zakončení a viacerým výborným zákrokom brankárky Končekovej postupne doťahovali manko a v záverečných fázach duelu mali niekoľkokrát možnosť strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Nepremenili však viaceré vyložené šance vrátane dvoch sedemmetrových hodov a Poľky napokon dotiahli duel do úspešného konca.

Vojtěch Mareš, tréner SR: "Dievčatá v poslednom stretnutí na turnaji podali najlepší výkon, ani ten však nestačil na víťazstvo nad Poľskom a zisk celkového prvenstva. V prvej polovici úvodného dejstva dievčatá vzorne plnili moje pokyny, no potom domáce pridali na dôraze a museli sme doťahovať manko. V druhom dejstve sme na palubovke boli lepším tímom a mrzí ma, že sa nám nepodarilo otočiť výsledok v náš prospech. Doplatili sme na našu najväčšiu slabinu v tomto stretnutí - premieňanie sedemmetrových hodov. V jednom z kľúčových momentov zápasu nás navyše poškodili aj rozhodcovia, ktorí odpískali našej hráčke prešľap."

la go

Súvisiace články