Slovan potvrdil druhú priečku, Žilinu doma zdolal 2:1

Futbalisti bratislavského Slovana sa rozlúčili s jesennou časťou sezóny výhrou nad Žilinou. (Autor: SITA)
TASR|6. dec 2015 o 16:14

Rozhodujúci gól sa zrodil po spolupráci dvoch striedajúcich hráčov.

Fortuna liga - 19. kolo:

ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina 2:1 (1:0)

Góly: 40. Milinkovič, 77. Priskin - 50. Haskič

Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Mazáň (Žilina), 961 divákov

Slovan: Mucha - Čikoš, Gorosito, Saláta, Sekulič - Simovič, Savičevič - Peltier (53. Oršula), Milinkovič, Mészáros (90.+ Štefánik) - Vittek (58. Priskin)

Žilina: Volešák - Mabouka, Králik (83. Hlohovský), Škriniar, Mazáň - Pečovský - Haskič, Bénes, Špalek, Mihalík (78. Jánošík) - William

BRATISLAVA. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava triumfovali v nedeľňajšom súboji 19. kola Fortuna ligy nad MŠK Žilina 2:1.

Víťazný gól zaznamenal v 77. minúte maďarský útočník Tamás Priskin po spolupráci s Oršulom.

Slovan tak prezimuje v tabuľke na druhom mieste so sedembodovou stratou na vedúci Trenčín. Žilina skončila po jeseni na štvrtej priečke.

Priebeh:

Slovan pred nedeľňajším duelom ťahal desaťzápasovú sériu s aspoň jedným bodom a svoju pozíciu jesenného vicemajstra chcel potvrdiť aj proti Žiline.

Tej sa vonku nedarilo, keď nielen že prehrala predchádzajúce tri stretnutia na súperových trávnikoch, ale nestrelila v nich ani gól.

Posledné jesenné kolo malo podtext tiež kola "mikulášskeho", keď hráči nastúpili pred zápasom v mikulášskych čiapkach. Foto: facebook (MŠK Žilina)

Hostia nastúpili odhodlaní túto sériu ukončiť a v úvode mali dve veľké šance otvoriť skóre.

William sa najskôr preštrikoval obranou Slovana, ale jeho zakončeniu chýbal dôraz.

O minútu neskôr toho istého hráča našiel presným centrom z ľavej strany Mazáň, Mucha však proti brazílskemu útočníkovi vytiahol výborný zákrok.

Slovan kontroval v 12. minúte, center Milinkoviča po štandardnej situácii hlavičkoval tesne nad Volešákovu bránu Gorosito.

V ďalšej šanci Vittek vysunul Mészárosa, jeho prihrávka našla Peltiera, ale slabú hlavičku domáceho krídelníka zneškodnil gólman MŠK.

Belasí mali ideálnu možnosť skórovať po pol hodine hry.

Ďalší center Milinkoviča našiel v šestnástke úplne voľného Vitteka, ktorý sklepol loptu pre Mészárosa a jeho projektil z hranice pokutového územia len tesne minul bránu Volešáka.

Slovan sa napokon zaslúžene ujal vedenia päť minút pred prestávkou.

Po faule Pečovského domáci rýchlo rozohrali, Peltier prihral Milinkovičovi, ktorý nebránený zo stredu šestnástky prekonal Volešáka presnou strelou do ľavého dolného rohu - 1:0.

Po zmene strán potrebovala Žilina na vyrovnanie len päť minút.

Zaváhanie domácej obrany potrestal Haskič, ktorý si ideálne spracoval Williamovu prihrávku a Muchovi z päťky nedal šancu - 1:1.

V 58. minúte Vitteka nahradil Priskin a jeho striedanie sa ukázalo ako kľúčové.

Maďarský útočník sa rýchlo prezentoval dvoma rýchlymi akciami, ktoré zlikvidoval Volešák.

Do tretice sa však už nemýlil, keď zužitkoval presnú prihrávku Oršulu a strelou pod brvno zvýšil na 2:1.

K Slovan Bratislava zvazil v klasickom lgri nad ilinou 2:1. O gly belasch sa postarali Milinkovi a Priskin.K...

Posted by ŠK Slovan Bratislava on Sunday, December 6, 2015

Žilina následne vrhla všetky sily do útoku, ale domáca defenzíva stála na pevných nohách.

Slovan si v závere už tesný náskok udržal a po nedeli je jasné, že prezimuje v tabuľke na druhom mieste so sedembodovou stratou na vedúci Trenčín.

Žilina nevyužila šancu preskočiť Myjavu a po jeseni jej patrí štvrtá priečka.

Hlasy:

Nikodimos Papavasiliou (tréner Slovana): "Myslím, že to bol veľmi dobrý zápas. Stretli sa dve kvalitné mužstvá, duel mal vysoké tempo. Musím sa poďakovať mojim hráčom, ktorí nechali na ihrisku všetko. Hrali koncentrovane a najmä tímovo, podporovali sa navzájom. Keď hráme takto, máme veľkú šancu zvíťaziť. Vzhľadom na vytvorené šance si myslím, že naše víťazstvo je zaslúžené. Dosiahli sme veľmi dôležitý triumf proti silnému súperovi. Cez zimnú prestávku sa mužstvo definitívne posilní. Chceme sa čo najzodpovednejšie pripraviť na jarnú časť sezóny.

Adrián Guľa (tréner Žiliny): "Podali sme kvalitný výkon. Mrzí ma, že to neprinieslo bodové ovocie, pretože hráči by si to zaslúžili. Mali sme veľmi dobrý úvod, škoda, že sme nevyužili šance. Po inkasovanom góle sa chalani v šatni zmobilizovali a rýchlo vyrovnali. Mali sme ďalšie príležitosti, súper využil jednu hraničnú šancu a z nej skóroval. Hrali sme lepšie ako v posledných zápasoch vonku, chýbal už len lepší výsledok."

Domov»Futbalnet»Slovan potvrdil druhú priečku, Žilinu doma zdolal 2:1