Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Slováci sú po Írsku spokojní s bodom, no chceli aj tri

Slovenskí reprezentanti sa zhodli, že remíza s Írskom bola spravodlivá. (Autor: TASR)
SITA|3. sep 2011 o 13:27

Aj bod je dobrý. Zhodli sa na tom slovenskí futbalisti po kvalifikačnom zápase s Írskom.

DUBLIN. Piatkový duel kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy vo futbale medzi domácim Írskom a Slovenskom (0:0) spĺňal väčšinu prísnych parametrov kladených na medzinárodné konfrontácie na najvyššej úrovni, no chýbalo mu to najpodstatnejšie - góly.

Príležitostí na skórovanie pritom mali hráči oboch výberov dostatok, no buď sa na ich stranu nepriklonilo šťastie, alebo súperova defenzíva včas zachránila. Deľba bodov, ktorá ponecháva situáciu v skupine otvorenú, sa z tejto perspektívy javí ako zaslúžená.

Dobrý zápas

"Bol to dobrý zápas, divák musel byť spokojný. Väčšinou išlo o jazdu hore - dolu. Boli sme dobrí na lopte, predviedli sme pekné akcie, vedeli sme si prihrať. Škoda nevyužitých šancí, ale sme spokojní aj s bodom," vyhlásil kapitán slovenského tímu Marek Hamšík, ktorého štart bol až do poslednej chvíle otázny: "O tom, že nastúpim, som sa rozhodol už vo štvrtok. Som v poriadku a niečo by mi hrozilo, iba ak by ma trafili do kritického miesta, to sa však našťastie nestalo."

Jedným z najlepších Slovákov na ihrisku bol útočník Filip Hološko, ktorý mohol sám skórovať a neskôr vypracoval aj tutovku pre Hamšíka. "S bodom sme spokojní, pred zápasom by sme ho brali. Obe mužstvá mali šance na víťazstvo, je to zaslúžená remíza," nechal sa počuť piešťanský rodák.

Chceli trošku viac ako remízu

Niektorí slovenskí reprezentanti ľutovali stratu dvoch bodov. "Je to určite škoda, Íri nehrali nezdolateľne. Mali sme na viac ako na remízu. Ťažký zápas. Nič sme nestratili, musíme bojovať až do konca. Priznávam, že sme mali aj šťastie, ale zaslúžili by sme si vyhrať. Aj bod je napokon dobrý," povedal štítový záložník Juraj Kucka.

Pracovitý futbalista, ktorého ďalšou zastávkou v sľubne sa rozvíjajúcej kariére bude Inter Miláno, však má aj osobnejší dôvod na smútok - v stretnutí dostal žltú kartu a keďže ide o jeho druhú v kvalifikačných bojoch, v utorok proti Arménom nemôže nastúpiť.

"Bol to veľmi vyrovnaný zápas, mali sme trošku na viac ako na remízu. Škoda, že sme nepremenili šance a netešíme sa z troch bodov. Máme kvalitné a mladé mužstvo. Ak zostaneme pokope, budeme sa zlepšovať a zbierať skúsenosti, budeme veľkým mužstvom," zdupľoval narážku na plný bodový zisk obranca Marek Čech.

Najbližšie ku gólu mal zo Slovákov krídelník Vladimír Weiss ml., ktorého strieľaný center v 56. min aj s prispením brániaceho hráča iba tesne minul žrď brány Shaya Givena.

"Kto pozeral zápas, videl, že sme odohrali výborné stretnutie. Celý čas sme boli lepší. Pred úvodným hvizdom by sme brali bod, domov síce necestujeme smutní, ale mohli sme aj zvíťaziť," komentoval syn trénera slovenského A-tímu.

"Možno som ten inkriminovaný moment mohol riešiť sebecky a nie prihrávať. Chcel som to dať po zemi a čakal som, že to tam niekto už len dorazí. Bohužiaľ mi lopta trošku skočila a nakoniec bol z toho roh. Domáci mali tiež dosť šancí a ten bod je možno zaslúžený. Bolo to hore - dolu, ale viac šancí sme mali my," dodal Weiss ml.

Súvisiace články