Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Slováci sa presadzujú

Sportnet|8. jan 2004 o 00:00

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie FRANTIŠEK HOSSA počas svojej zámorskej stáže pozorne sledoval súboj NHL Ottawa - Tampa (5:2). Dvojica Slovákov Marián Hossa (2+1) a Zdeno Chára (0+2) bola pri všetkých piatich góloch víťazného tímu.

Ako sa vám páčil zápas?

„Dobrý. Oba tímy korčuľovali v tempe, Ottawa kontrolovala vývoj vcelku suverénne. Marián so Zdenom patrili k oporám. V tíme hostí sa po návrate z farmy nestratil Martin Cibák. Mal však viac defenzívnych povinností a dosť málo času na ľade. Ale mám z neho pozitívny dojem."

S kým hral tentoraz v útoku váš syn?

„Ťažko povedať. Tréner Jacques Martin rozhadzuje hráčov často úplne nečakane, čo Mariánovi nepridáva na psychickej pohode. Mali už na túto tému spoločnú debatu, no ťažko odhadnúť, ako to bude ďalej."

Ktorých ďalších našich hráčov ste si všimli?

„Potešilo ma, ako sa strelecky presadzuje útočník Tomáš Surový v Pittsburghu. Skúsený obranca Martin Štrbák si po prestupe z Los Angeles počína v drese tučniakov úplne suverénne. Nasadzujú ho na presilovky i oslabenia. Páčil sa mi Juraj Kolník v tíme Floridy, výbornú formu má Vladimír Országh v Nashville."

Marián Gáborík?

„Je jasné, že najviac by mu pomohlo, keby dal párkrát za sebou viac gólov. V klube však s ním majú trpezlivosť, uvedomujú si, aký je v ňom potenciál. Generálny manažér Doug Risebrough pozval Mariána na Štedrý deň k sebe, čo je v NHL výnimočná pocta. Verím, že Majo sa rozbehne."

Darí sa aj dvojici Ladislav Nagy - Branko Radivojevič vo Phoenixe. Videli ste ich?

„V niektorých televíznych prenosoch. Laco je už skúsený borec a Branko ho svojím agresívnym štýlom efektívne dopĺňa. Podobne stabilné výkony podáva Mišo Handzuš v Philadelphii, dúfam, že po zranení sa dostane do formy aj Rado Somík."

Váš mladší syn Marcel putoval na začiatku sezóny z Montrealu na farmu do Hamiltonu. Ako vyzerá jeho súčasná pozícia?

„Canadiens potom, čo sa zbavili skúseného Audetta, chystajú poslať na farmu dvoch hráčov s jednocestnou zmluvou. V tom spočíva Marcelova šanca."

V Ottawe absolvuje slovenská reprezentácia záverečné sústredenie plus dva prípravné zápasy pred budúcoročným Svetovým pohárom. Stretli ste sa so záujmom v tomto smere?

„Áno, píše sa o tom dosť často. Pýtali sa ma, či som spokojný s podmienkami, ktoré tu bolo predrokovať vedenie nášho zväzu."

Hovorí sa v Ottawe o hrozbe budúcoročného prerušenia NHL - lock oute?

„Prekvapujúco nič. Až teraz mi syn Marián povedal, že v súvislosti s ich zápasom v Toronte by malo prebehnúť stretnutie s riaditeľom hráčskej asociácie Robertom Goodenowom."

Súvisiace články