Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Slováci prehrali v kvalifikácii ME 2004 na pôde Talianska 27:31

TASR|5. jan 2003 o 16:14

Teramo 5. januára (TASR) - Slovenskí reprezentanti v hádzanej podľahli vo svojom druhom vystúpení v kvalifikácii o postup na ME 2004 v Terame domácemu ...

Teramo 5. januára (TASR) - Slovenskí reprezentanti v hádzanej podľahli vo svojom druhom vystúpení v kvalifikácii o postup na ME 2004 v Terame domácemu Taliansku 27:31.

Hráči krajiny a Apeninského polostrova tak odplatili zverencom trénera Štefana Katušáka prehru z prvého zápasu v Považskej Bystrici 20:25. V treťom stretnutí nastúpia Slováci 9. januára v Grécku.

Taliansko - SLOVENSKO 31:27 (15:10)

Najviac gólov: Fusina 8/2, Montalto 7, Miglietta 5, DiLeo 5/1 - zostava a góly SR: Meluš, R. Štochl - T. Straňovský 1, Kukučka 6/2, Tallo, Kolesár 3, D. Valo 6, M. Valo 3, Antl 3, Polakovič 2, Hlavtúr 3, Servátka, Suchý, 7 m hody: 3/3 - 3/2, vylúčení 3:4, rozhodovali: Fleisch a Rieber (obaja Nem.), 3000 divákov

Slováci síce v úvode viedli 2:1, Taliani však postupne začali praktizovať účinnú vysunutú obranu a vytvorili si troj až štvorgólový náskok. Slovenským hráčom v tých chvíľach nevychádzala streľba a dopúšťali sa viacerých technických chýb, čo súper využíval na rýchle protiútoky a do kabín odchádzal s päťgólovým náskokom. Po zmene strán slovenskí hádzanári nezachytili úvod a Taliani šnúrou štyroch gólov zvýšili už na 19:10. V záverečnej pätnásťminútovke síce Katušákovi zverenci zlepšeným výkonom znížili na rozdiel troch gólov (22:25), za tohto stavu však nepremenili viaceré vyložené šance a Taliani už víťazstvo z rúk nepustili.

"Vedeli sme, že Taliani budú veľmi nepríjemným súperom, o čom sme sa presvedčili už v prvom dueli v Považskej Bystrici. V úvodnom polčase sme sa nevedeli dostať do správneho tempa, kopili sme zbytočné chyby, ktoré súper náležite trestal. V druhom polčase nastalo zlepšenie až po zmene obranného systému, no Taliani už mali v tých chvíľach dostatočný náskok a tak sa nám podarilo už iba skorigovať. Brankári zachytali iba priemerne, najmä Meluš zaostal za svojím výkonom z prvého zápasu, čo sa tiež podpísalo pod našu prehru. Pochváliť musím Kukučku, ktorému sa darilo v obrane i v útoku, bojovnosťou sa mu priblížil Hlavtúr," povedal tréner slovenskej reprezentácie Štefan Katušák.

la pb

Súvisiace články