Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Slováci chcú v Taliansku bodovať

TASR|3. jan 2003 o 14:29

Bratislava 3. januára (TASR) - Slovenskí hádzanári odcestovali v piatok podvečer na odvetný zápas kvalifikácie o postup na ME 2004 do talianskeho Terama, ...

Bratislava 3. januára (TASR) - Slovenskí hádzanári odcestovali v piatok podvečer na odvetný zápas kvalifikácie o postup na ME 2004 do talianskeho Terama, kde sa pokúsia v nedeľu na pravé poludnie zdolať nepríjemného súpera, nad ktorým zvíťazili vo štvrtok v Považskej Bystrici 25:20.

Na druhý zápas 1. kvalifikačnej skupiny nepocestuje vo výbere trénera Štefana Katušáka František Šulc z prvoligovej Trnavy. Zbytok kádra, ktorý sa v prvom súboji s reprezentáciou Apeninského polostrova poriadne potrápil, je zdravotne v poriadku a je odhodlaný zvíťaziť. "V Taliansku nás čaká ťažký zápas, ale ak zlepšíme obranu i útok, máme na víťazstvo. Rozhodne ideme s cieľom bodovať," konštatoval tréner Katušák. "Prvé zápasy sú niekedy ťažké. Napokon sme sa rozohrali a ukázali sme, že sme lepší," povedal pivot Slovenska Peter Hlavtúr.

Stretnutie bude v nedeľu o 12. hodine rozhodovať nemecká dvojica Fleisch a Rieber. V druhom zápase 1. kvalifikačnej skupiny zdolala Litva Grécko 28:16.

Nominácia SR:

brankári: Štochl (Dunaferr), Putera (ŠKP Bratislava), Meluš (Nové Zámky)

krídla: Stráňovský (Nové Zámky), Servátka (Sečovce), Antl (Kjušú), Kozák (ŠKP)

pivoti: Hlavtúr (ŠKP), Mažár (Prešov)

spojky: D. Valo (Frýdek-Místek), Kolesár (Košice), Kukučka, Tallo, Polakovič (všetci Považská Bystrica), Suchý (ŠKP), M. Valo (Willstädt)

Súvisiace články