Škrtel strelil dva góly, Chelsea porazila Arsenal 6:0

Arsene Wenger oslávil na lavičke Arsenalu tisíci zápas.
Arsene Wenger oslávil na lavičke Arsenalu tisíci zápas. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|22. mar 2014 o 13:50

Arsenal stráca po prehre na vedúcu Chelsea už sedem bodov a jeho šance na titul výrazne klesli.

BRATISLAVA. V úvodnom sobotňajšom zápase 31. kola anglickej futbalovej Premier League deklasovala v londýnskom derby Chelsea rivala Arsenal 6:0.

O triumfe "The Blues" sa rozhodlo už v úvode zápasu, keď v 5. min Samuel Eto´o otvoril skóre a už o dve minúty druhý gól domácich zaznamenal po prihrávke Nemanja Matiča Andre Schürrle.

V 15. min zahral v pokutovom území rukou Alex Oxlade-Chamberlain, keď "brankárskym" zákrokom zasiahol loptu rukou a hlavný rozhodca Andre Marriner nariadil pokutový kop.

Rozhodca omylom vylúčil Gibbsa, loptu rukou vytlačil Oxlade - Chamberlain

Na prekvapenie vylúčil Kierana Gibbsa, aj keď k priestupku sa rozhodcovi priznal pravý vinník Oxlade-Chamberlain. Nariadený pokutový kop premenil Eden Hazard. Chelsea ešte v prvom polčase zvýšila svoj náskok na 4:0 po presnom zásahu Oscara.

Wengerov tisíci duel

V druhom polčase dokonalú skazu "kanonierov" zavŕšili svojim druhým gólom v zápase Oscar a po štyroch minútach pobytu na ihrisku po skvelej prihrávke Matiča striedajúci Mohamed Salah.

Trénerovi "gunners" Arsenovi Wengerovi z Francúzska tak mimoriadne zhorkol jubilejný 1000. duel na lavičke klubu. Chelsea posilnila nádej na zisk titulu, na prvom mieste má náskok 7 bodov pred Liverpoolom, ale "The Reds" majú o dva zápasy menej.

"Je to jeden z najhorších dní v mojej kariére. Po 20 minútach bol koniec a ešte dlhý čas zápasu bol pred nami. Bola to ruka, o tom sa nehádam, ale rozhodca ju nevidel, lebo ukázal červenú kartu zlému hráčovi," povedal pre BBC Francúz.

"Po siedmich minútach bolo 2:0 pre nás a už po zápase, pretože sme boli jednoducho pre nich príliš silní. Prišli nás sem pokoriť a po desiatich minútach sme ich zničili," hodnotil tréner domácich Jose Mourinho.

Škrtel otočil dvomi gólmi

FC Liverpool, s Martinom Škrtelom v základnej zostave, zvíťazil na ihrisku Cardiffu 6:3.

Slovenský reprezentačný stopér bol jedným z hlavných strojcov výhry "The Reds", keď si na svoje konto pripísal dva presné zásahy. Domáci sa ujali vedenia už v 9. minúte zásluhou Jordona Mutcha.

Škrtelov prvý gól

Hostia vyrovnali v 16. minúte zásluhou najlepšieho strelca tímu Luisa Suareza. Cardiff sa však o 11 minút neskôr opäť dostal do vedenia, keď sa strelecky presadil Fraizer Campbell.

Slovenský reprezentačný stopér sa gólovo presadil v závere prvého polčasu, keď center Coutinha poslal ľavou nohou z hranice malého vápna do siete domácich a vyrovnal stav zápasu na 2:2.

V 54. minúte sa Martin Škrtel gólovo presadil druhýkrát, keď po rohovom kope Coutinha poslal hlavou loptu presne k pravej žrdi brankára Marshalla. V 60. minúte Luis Suarez zvýšil vedenie hostí na 4:2 a v 75. minúte pridal piaty gól Liverpoolu Daniel Sturridge.

V závere svojim druhým presným zásahom v zápase Mutch znížil na 3:5, ale gólovú bodku dal v šiestej minúte nadstaveného času tretím gólom v zápase a 28. v sezóne Luis Suarez.

Martin Škrtel (v strede) strieľa svoj druhý gól v zápase.

Chelsea - Arsenal 6:0

Góly: 5. Eto'o, 7. Schürrle, 17. Hazard (11m), 42. Oscar, 66. Oscar, 71. Salah

Červená karta: 15. Gibbs (Arsenal)

Cardiff City - FC Liverpool 3:6 (2:2)

Góly: 9., 88. Mutch, 27. Campbell - 16., 60. a 90.+6 Suarez, 41. a 54. ŠKRTEL, 75. Sturridge, 28.018 divákov.

/M. Škrtel (Liverpool) hral celý zápas a v 90.+2 min dostal ŽK/

Manchester City - FC Fulham 5:0 (1:0)

Góly: 26., 54 a 65. Y. Touré (prvé dva z 11 m), 84. Fernandinho, 89. Demichelis, ČK: 53. Amorebieta, 47.262 divákov.

FC Everton - Swansea City 3:2 (1:1)

Góly: 20. Baines (z 11 m), 53. Lukaku, 58. Barkley - 33. Bony, 90.+2 Williams, 36.260 divákov.

Newcastle United - Crystal Palace 1:0 (0:0)

Gól: 90.+4 P. Cissé, 51.588 divákov.

Norwich City - AFC Sunderland 2:0 (2:0)

Góly: 20. Snodgrass, 32. Tettey, ČK: 90.+2 M. Alonso (AFC), 26.654 divákov.

Hull City - West Bromwich Albion 2:0 (2:0)

Góly: 31. Rosenior, 38. Long, 23.486 divákov.

West Ham United - Manchester United 0:2 (0:2)

Góly: 8., 33, Rooney. 34.000 divákov.